anna:
Nalez : chlamidia pneumo, pozit. v triede IgA aj IgG 3,7.
Z gynekologickeho hladiska nalez negativny. 2x liecba antibiotikami, neuspesna. Môzete mi prosim poradit ako sa da vyliecit tento druh chlamidii ? Dakujem
5. 5. 2006 dňa 20:01
Dobrý deň, chlamýdie patria medzi baktérie, ktoré sa prenášajú buď priamym kontaktom/vrátane pohlavného styku/ alebo vzdušnou cestou. Poznáme 4 druhy, 3 z nich vyvolávajú ochorenie u ľudí -najmä očné a genitálne chlamydiózy, ornitózu, psitakózu a ochorenia dýchacieho systému. Chlamydia trachomatis vyvoláva zápal očných spojiviek, ďalej zápaly moč. trubice, konečníka,infekcie moč. ciest, ženských pohlav. orgánov. Chlamydia pneumoniae sa šíri vzdušnou cestou a vyvoláva najčastejšie ochorenia dolných dýchacích ciest. Ochorenie sa potvrdí sérologickým vyšetrením. Liečba je antibiotická s dostatočnou dlžkou, v niektorých prípadoch až 28 dní. Vami udávané hodnoty sérologických vyšetrení nemajú dostatočnú výpovednú hodnotu pre posúdenie aktivity infekcie. Rozhodujúce je vyšetrenie ELISA IgM protilátok s uvedením aj koeficientu hranice pozitivity/ napr. ELISA IgM 1,235, c.off. 0,354/, lebo pri každom vyšetrení je koeficient iný a nie je možné porovnanie v absolútnych číslach. Protilátky triedy IgG pretrvávajú aj niekoľko rokov, nie sú ukazovateľom aktivity ochorenia, len dlhodobou pamäťovou stopou. Konkrétne a detailnejšie informácie môžte so mnou skonzultovať na bezplatnej telefónnej linke 0800 191 191 vždy v stredu od 12.30 do 16.30 hod.
22. 5. 2006 dňa 18:05