Katarína:
Na koxartrózu mi lekár predpisuje Condrosulf. Môžem súčastne s ním užívať ArthroStop Plus?
Môže sa užívať súčastne ArthroStop a ArthroStop Plus?
Behúlová
13. 7. 2004 dňa 9:18
Dobrý deň,
teší ma Váš záujem o produkty portfólia firmy Walmark. V mojej odpovedi sa budem snažiť porovnať obsah jednotlivých účinnných látok v prípravkoch.
Produkt, ktorý Vám predpisuje Váš ortopéd obsahuje ako účinnú látku chondroitínsulfát, čo si môžete preštudovať na príbalovom letáku.
ARTHROSTOP tablety - výrobok je kombináciou dvoch účinných látok - glukosamínsulfátu a zeleru. Glukosamínsulfát je látka organizmu vlastná a je zároveň štrukturálnou zložkou kĺbovej chrupavky. Hrá dôležitú úlohu pri ochrane a regenerácii kĺbových povrchov, zvlášť pri kĺbových ochoreniach degeneratívneho a zápalového pôvodu. Výnimočnou zložkou produktu je zeler, ktorý sa už roky používa v ľudovom liečiteľstve ako prostriedok na tlmenie reumatických bolestí kĺbov. Aktívne látky sú obsiahnuté v zelerových semienkach a pomáhajú znižovať citlivosť kĺbov, zvlášť pri bolestivých zápaloch.
ARTHROSTOP PLUS - základom produktu je účinná látka glukosamín hydrochlorid v množstve 500 mg v jednej tablete. Je to čistá forma glukosamínu, ktorá sa oproti glukosamínsulfátu neporovnateľne lepšie vstrebáva do kĺbu, čo je dôležité, pretože je to látka vlastná ľudskému organizmu.
MSM - metylsulfonylmetan - je zložka, ktorá organizmu ponúka pomoc predovšetkým pri zápalových ochoreniach.
Boswelia serrata - v produkte je využitý extrakt z kôry tohoto stromu, ktorý má výrazný analgetický / protibolestivý/ a protizápalový účinok.
Pri užívaní tabliet ArthroStop plus nie je nutné užívať iné analgetiká / napr. Ibuprofen/, pretože Boswelia dobre tlmí bolesti postihnutých oblastí.
Ak ste sa rozhodli kombinovať tablety ArthroStop a Condrosulf, môžete tak urobiť po konzultácii s Vašim ortopédom.
Tablety Arthrostop Plus stačí užívať samostatne, pretože obsahujú všetky zložky, ktoré je potrebné postihnutým kĺbom dodať. Množstvo glukosamínhydrochloridu je dostatočné na to, aby nebola potrebná kombinácia s inými prípravkami.
Tiež Arthrostop a Arthrostop Plus nedoporučujem užívať súčasne.
Prajem príjemné prežitie teplých letných dní.
22. 7. 2004 dňa 14:43