Henrieta:
Mozem naraz uzivat vyrobky Walmark Viaredin,Viaderm a Reghaar.Dakujem
Henrieta
14. 4. 2002 dňa 0:00
Milá Henrieta,

veľmi nás teší, že ste prejavili záujem o naše prípravky. Keďže pri Viaredine a Reghaare bližšie nešpecifikujete druh prípravku, predpokladám, že máte záujem o tabletovú formu Vami spomínaných prípravkov.
Doplnky výživy patria všeobecne k produktom, pri ktorých sa môžu účinné látky navzájom kombinovať a podporovať. Samozrejme existujú výnimky, kedy môže dôjsť u niektorých prípravkov k akumulovaniu účinných látok(prekročenie doporučovanej dávky, kombinácia prípravkov s rovnakými účinnými látkami, atď), čo môže mať nepriaznivé vedľajšie účinky. Väčšinou ide o určité vitamíny, prípadne niektoré minerálne látky a nenasytené mastné kyseliny(pri ich vysokom príjme a malom príjme vitamínu E možnosť oxidácie), ale treba zdôrazniť, že tieto situácie nastávajú pri nedodržaní pravidiel užívania.
Napriek tomu si Vám dovoľujem odporúčiť vo Vašom prípade postupné užívanie vybratých prípravkov. Podľa výberu produktov usudzujem, že chcete riešiť otázku štíhlej línie a problémy s vlasmi, prípadne s nechtami. Viaredin je moderný prípravok napomáhajúci k schudnutiu, ktorý potláča chuť do jedla. Je možné, že pri obmedzení príjmu potravy budú chýbať látky dôležité napríklad pre optimálny stav vlasov, nechtov a pokožky. Používaním Viadermu a Reghaaru v podstate len doplnite hladinu chybajúcich látok, ale výraznejší efekt sa nemusí dostaviť, pri oddelenom užívaní bude organizmus lepšie reagovať na prísun účinných zložiek. Taktiež treba spomenúť fakt, že spomínané prípravky obsahujú niacín, ktorý pri vyšších dávkach môže u citlivých osobách vyvolávať podráždenie a sčervenanie pokožky, spojené so zvýšenou svrbivosťou. V sólo prípravkoch je hladina nízka, ale kombináciou preparátov sa obsah zvyšuje.
Dúfam, že Vás to neodradí a budete ďalšou spokojnou užívateľkou naších preparátov, prajem Vám všetko dobré.
S pozdravom Dr. Kolenčík
17. 4. 2002 dňa 0:00