Kamanova:
Mila pani doktorka, obraciam sa na Vas s prosbou o pripadne poskytnutie informacii o chemickom pilingu. Zaujimalo by ma kde sa da podstupit dany zakrok - stredoslovensky kraj, taktiez aspon orientacna cena zakroku. A taktiez doba hojenia po zakroku, popr. mozne komplikacie... Dakujem, Kamanova
15. 1. 2005 dňa 14:24
Dobrý deň,
chemický peeling je v súčasnosti veľmi často používanou formou peelingu a používa sa ako doplnková terapia liečby akné, dermatóz, pigmentových škvŕn a na omladzovanie pleti. Pri tejto forme peelingu dochádza chemickou reakciou preparátu s bunkami kože k odumretiu buniek povrchových vrstiev pokožky, ktoré sa olúpu.
Tento peeling je dobré podstúpiť v obdobiach s nízkou intenzitou slnečného žiarenia / jar, jeseň, zima /, rozhodne nie v letnom období.
Konkrétne adresy salónov, kde sa zákrok vykonáva Vám neporadím, obráťte sa na Vašu kozmetičku, prípadne na kožnú lekárku, tie Vám určite poradia. V každom krajskom ( niekedy aj okresnom) meste existuje v nemocnici odelenie lekárskej kozmetiky, kde zákrok vykonávajú. Chemickým peelingom sa zaoberajú aj niektoré kozmetické salóny.
Cena zákroku sa pohybuje medzi 400 - 600 SK a niekedy je potrebné podstúpiť aj viac sedení, podľa toho, čo zákrokom chcete docieliť. Doba rekonvalescencie je 2 - 3 týždne.
Prajem Vám príjemný deň.
31. 1. 2005 dňa 18:24