Anonim:
Mam problemy z pokozkou na chrbte. Vyhadzuju sa mi vyrazky. Odporucanymi kozmetickymi pripravkami sa to zlepsi ale potom sa to znova vrati. Zacala som brat tabletky Zinok a vit.B+C z walmarku ale nepomahama mi to. Mozem dosiahnut dlhodobo peknu pokozku uzivanim nejakych vitaminov? Po navsteve kozneho lekara je efekt len taky mesiac a potom sa mi to znova vrati. Dufam ze mi date nejaku radu.Mam 22 rokov. Dakujem
30. 7. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

neviem či moja rada priamo vyrieši Váš problém, ale pokúsim sa dať Vám zopár informácií.
Osobne si myslím, že okrem kožného lekára by ste mali navštíviť aj endokrinológa, či nejde nielen o poruchu činnosti žliaz s vonkajším vylučovaním, ale aj s vnútorným vylučovaním.
Čo sa týka vitamínov, minerálov a prípravkov na ich báze, treba si uvedomiť, že ich účinok je viditeľný hlavne v tom prípade ak príčinou týchto problémov je samotný nedostatok pre kožu potrebných vitamínov a minerálií. Preto je potrebné dôkladné vyšetrenie a diagnostika. Je sporné Vám tvrdiť, že samotným užívaním získate dlhodobo peknú pokožku. Takisto je potrebný určitý čas, kým sa ukážu priaznivé výsledky pôsobenia vitamínovo-minerálneho prípravku.
Na optimálny stav pokožky má veľmi dobrý vplyv prítomnosť esenciálnych mastných kyselín. Prípravky s ich obsahom sa doporučujú pri kožných problémoch, vyrážkach, akné ale aj atopických ekzémoch a lupienke, hojení rán a popálenín.
Tu Vám doporučujem užívať prípravky s obsahom oleja z púpalky dvojročnej a boráka lekárskeho(Pupalka dvojročná+vitamín E, Borák lekársky).
Netreba zabúdať na opatrenia životosprávy, ako je správna skladba jedla a pohyb.
25. 8. 2003 dňa 0:00