Peter:
mam problemy s krvnym tlakom.mam ho dost nizky 95/60,a pravdepodobne kvoli tomu mavam caste zavrate,neustale tocenie v hlave.Niekedy viac,niekedy menej.
Chcel by som sa opytat,ci si mam kupit nejaky prirodny doplnok na upravu tlaku,alebo to moze byt sposobene niecim inym?Mozno by pomohli vitaminy alebo caje?
Velmi pekne dakujem za odpoved.
Peter
23. 11. 2001 dňa 0:00
Samozrejme tak ako hypertenzia(vysoký krvný tlak)i hypotenzia(nízky krvný tlak)môže mať pri hraničných hodnotách nepriaznivé dôsledky.Napríklad spomínané závrate, točenie hlavy, pocit slabosti.Je snahou každého lekára takýto stav upraviť, či už cestou životosprávy(pacienti si môžu dopriať viac "nerestí"- kávu,v rozumnej miere niečo ostrejšie)alebo medikamentózne. Preto odporúčam poradiť sa s odborným lekárom(internistom,kardiológom) na ďalšiom postupe pri liečbe tohto stavu. Z doplnkov výživy Vám môžem odporučiť prípravky na báze guarany-"Guarana 800 mg" Walmark, ktorá pôsobí aj stimulujúco ,kardiotonický na činnosť srdca a nahrádza používanie kávy alebo syntetických prípravkov.Bližšie informácie radi poskytneme.
Prajem Vám rýchle zlepšenie Vášho stavu a teším sa na ďalšie otázky.
3. 12. 2001 dňa 0:00