daniela:
mam problem s tukom.je ho vela.nenavidim sa proste.chcem schudnut no neviem prekonat navaly hladu.nic mi nepomaha.mam aj chrom, aj chrom forte, aj vlakninu aj CLA Claarinol..vsetko aj s cajom na chudnutie uzivam DENNE.aj cvicim-tiez denne.fakt mi nic nepomaha.a mamina je chuda aj otec.mam 17 rokov.
7. 4. 2005 dňa 19:52
Milá Daniela,
pravdou je, že nadváha a obezita predstavujú závažný problém súčasného sveta . Celosvetovo trpí nadváhou asi 100 miliónov ľudí a ich počet neustále narastá.
Vy však vo svojej otázke neuvádzate svoju výšku, ani hmotnosť, takže na základe Vášho e – mailu neviem posúdiť, či naozaj trpíte nadváhou.
Stupeň nadváhy sa vyjadruje pomocou indexu telesnej hmotnosti BMI a jeho výpočet je veľmi jednoduchý. Telesnú hmotnosť v kilogramoch vydeľte druhou mocninou výšky v metroch.
Napr. osoba s váhou 70 kg a výškou 175cm
Výpočet BMI: 70 delené 1,75 na druhú = 70 delené 3,5 = 20
- BMI menej ako 18,5.................podvýživa
- BMI 18,5 – 24,9........................normálny stav
- BMI 25 – 29,9...........................nadváha
- BMI 30 – 34,9...........................obezita I. stupňa
- BMI 35 – 39,9...........................obezita II. stupňa
- BMI vyšší ako 40,0...................obezita III. Stupňa
Je potrebné si uvedomiť, že ak si človek zaumieni schudnúť, potrebuje tomu podriadiť celú svoju ďalšiu životosprávu. Nadruhej strane sa za zdravý a bezpečný úbytok hmotnosti považuje jej zníženie maximálne o 0,5 kg týždenne.
Ak nekonzumujete stravu bohatú na cukry, chróm nemusíte užívať, pretože nemá vo Vašom tele čo odbúravať. CLA Clarinol je produkt, ktorý zabraňuje tukom usádzať sa v tele a presúva ich do svalov, kde sú spotrebované pri bežnej dennej činnosti. Jeho účinok však tiež nie je okamžitý, je potrebné ho užívať cca 3 mesiace. Pri užívaní CLA Clarinolu nie je potrebné očakávať, že človek rapídne schudne. Jeho výhoda je v tom, že po dobratí napr. troj – mesačnej kúry nenastáva jo – jo efekt a človek nepriberá.
Na druhej strane je potrebné si uvedomiť, že Váš organizmus sa ešte vyvíja a zavádzaním drastických diét sa im bráni práve tvorbou tuku. Nezničte si organizmus už v tomto veku, ak Vám môžem poradiť, diéty dobre zvážte a praktizujte na sebe veľmi opatrne.
Krásny deň Vám želá Walmark.
25. 4. 2005 dňa 11:37