Jaroslava:
Mám 39 rokov a približne pred 7 rokmi som začala mať problémy s krvácaním mimo menštruačného cyklu. Spočiatku som bola liečená hormonálnou antikoncepciou, no začala som mať problémy s migrénami. Brala som teda súčastne hormonálnu liečbu aj lieky na migrému. Neskôr sa migrény prestali v takej miere objavovať no problémy s krvácaním mi neprestali. Donedávna som brala asi 1.rok Duphaston vždy na 15 deň od začiatku cyklu. Krvácanie sa aj tak objavovalo navyše som bola veľmi unavená, Zistili mi ďalšie ochorenia, kolísavý tlak, hemoroidy anémia a pribudli ďalšie lieky a zdravotné problémy . Chcela by som sa spýtať či je súvislosť s ochoreniami ktoré som uviedla, či je nutné užívať hormonálnu liečbu ak mi hrubne sliznica krčka maternice,či nieje aj iné riešenie môjho problému? Bojím sa toľké lieky užívať keď majú toľko vedľajších účinkov a zaťažujú trávenie
a.i. Požiadala som svojho lekára o malú prestávku v užívaní lieku Duphaston, súhlasil,no teraz si musím počas menzesu nutne dávať tabletky od bolesti a druhý a tretí deň silno krvácam. Teraz sa mi špinenie objavilo v 11a 19,20 dni od posledného cyklu a to je predpoklad že menzes dostanem skôr asi na 22 deň čiže cyklus sa skracuje Prepáčte že sa tak rospisujem o svojom probléme, ale pre mňa sa tento začarovaný kruh stal problémom.
24. 5. 2006 dňa 12:07

Dobrý deň, neuvádzate či ste mali robené ultrasonografické vyšetrenie a s akým výsledkom. Zároveň by u Vás bolo vhodné vykonanie frakcionovanej histologickej kyretáže /zvlášť krčok maternice a maternice/, kompletné hormonálne vyšetrenie 3x počas menštruačného cyklu a podťa toho určenie eventuálnej nutnosti cielenej  hormonálnej liečby. Z výživových doplnkov Vám odporúčam Femine Plus l tob. denne po jedle.

S pozdravom 

7. 6. 2006 dňa 0:00