Anonim:
Kúpila som si koenzym Q10 s carnitinom. Hneď po požití prvej tobolky sa u mňa prejavila silná alergická reakcia. Až následne som si prečítala, že produkt nie je vhodný pre osoby alergické na včelie produkty. Zistenú alergiu mám ale na prach, plesne a roztoče. Existuje iný produkt s Q10 a s L-carnitínom, ktorý je vhodný pre alergikov.
25. 2. 2002 dňa 0:00

Dobrý deň !
Veľmi nás mrzí ak k alergickej reakcii došlo po použití nášho prípravku Koenzym Q10 + Carnitín, ale ako sama uvádzate upozornenie ste si prečítali žiaľ až následne a došlo k nepríjemnej skúsenosti, že netreba podceňovať upozornenia na etiketách výrobkov. Práve cez tieto upozornenia sa snažia výrobcovia varovať ľudí pred látkami, ktoré sú pre citlivých jedincov nevhodné a preto sa u nich nedostaví očakávaný efekt, ale môžu spôsobiť práve opačný účinok. Existuje mnoho látok, ktoré sú potencionálnymi alergénmi a tým aj spúšťačmi neadekvátných reakcií organizmu. I keď včelie produkty sú vo všeobecnosti veľmi zdravé a prospešné ľudskému zdraviu, sú jedinci, pre ktorích užitie týchto produktov môže mať nepríjemné následky. Preto je potrebné ich užitiu sa preventívne vyhnuť. Tomuto napomáha práve aj spomínaná informácia v podobe upozornenia na prípravkoch obsahujúcich tieto produkty.
Vás prekvapila reakcia organizmu, pretože máte zistenú alergiu na prach,plesne, roztoče. Je celkom možné, že máte tzv. skrížený typ reakcie, čiže alergia na niektorý spomínaný alergén je spojená s alergiou aj na včelie produkty. Takisto mohol Váš organizmus zareagovať na niektorú pomocnú látku vo výrobku, ktorá za normálnych okolností je neškodná pre ľudský organizmus, ale vo Vašom prípade, keď je už organizmus precitlivelý, môže vyvolať nežiadúce reakcie.
Dúfame, že spomínané odozvy na náš prípravok nezanechali stopy nespokojnosti a ostanete užívateľkou prípravkov našej spoločnosti.
Čo sa týka iných produktov na báze koenzym Q10 a L- karnitin, je ťažko poradiť, ktorý konkrétne, pretože zloženie prípravkov iných firiem nie je známe do takých podrobností ako u naších a preto doporučujeme pri prípadnon zakúpení poradiť sa s lekárnikom alebo s doktorom. Možno by bolo vhodné sa zamyslieť nad použitím sólo produktov, zvlášť koenzým a zvlášť L - karnitín. Aj tu však doporučujeme opatrnosť a radšej konzultovať ich použitie s alergológom.
Ďakujeme za Váš podnet, prajeme všetko dobré a čakáme na ďalšie otázky.
4. 3. 2002 dňa 0:00