Jan, Klatovy 4:
Krasny den prajem. Chcel by som sa opytat, ci mozem uzivat sucasne DIALEVEL + CHROMDIET + FATBURNER kvoli obsahu chromu, alebo ktore mozu byt spolu uzivane. Fatburner obshuje Chromchlorid a neviem ci to mam povazovat tiez za chrom ako v ostatnych dvoch preparatoch. Dakujem krasne za odpoved :) Nezaujima ma obsah chromu, ale ci mozem uzivat vsetky tri pripravky sucasne, ci to nevadi ?
1. 11. 2007 dňa 18:04

Dobrý deň, kombinácia uvedených prípravkov je limitovaná práve obsahom chrómu v jednotlivých výrobkoch, preto neodporúčam ich vzájomnú kombináciu, Chromdiet počas užívania Fatburneru nahraďte Vlákninou, Dialevel užívajte po prerušení podávania Fatburneru.  Chróm podporuje metabolizmus uhľovodíkov, spracovanie glukózy a jej prenikanie do bunky, odporúčaná denná dávka je 1-3 mikrogramy/kg hmotnosti, bežne 50-100 ug, krátkodobo 200 ug.

Nadbytok chrómu (anorganického) môže spôsobovať rakovinu pľúc, astmu, môže spôsobiť otravy, ktoré končia zápalmi kože, žalúdočnými vredmi a ochorením pečene a obličiek. Ďalej dochádza ku kolapsom krvného obehu, hnačkám, krvavému zvracaniu a prudkým bolestiam. Bez pomoci lekára môže dôjsť k rozpadu červených krviniek a k ťažkému poškodeniu obličiek. K takýmto účinkom dochádza len pri úniku chrómu do zdrojov pitnej vody.

Nedostatok chrómu môže viesť k úzkostným stavom, únave, neznášanlivosti, problémom s glukózou. Ďalej zapríčiňuje nevyrovnaný metabolizmus aminokyselín, spôsobuje spomalenie rastu a zvýšenie obezity.

Zdroje chrómu sú: holandský syr(95), celozrnný chlieb(49), lieskovce(32), červená repa(22), cesnak(23), cibuľa(15), hlávkový šalát(14), hovädzie mäso(14), bravčové mäso(10). Viac chrómu obsahujú sušené strukoviny, pečeň a pivovarnícke droždie, čierne korenie, pšeničné klíčky... Hodnoty sú v mcg/100g.

 

6. 11. 2007 dňa 10:00