Denisa, Hrhov:
Dobrý večer! Pani doktorka potrebovala by som vašu radu a možno aj spoluprácu. Som ochotná prijať všetky vaše rady.Mám 30 rokov a strašne trpím pre svoju obezitu. Pri svojej výške 157 cm momentálne vážim 95 kg. Psychicky sa cítim menejcenná a hlavne nešťastná. Mám vážne problémy s obidvomi kĺbmi /coxatróza, obojstranný perthes/ a v budúcnosti mi tieto kĺby budú musieť meniť, sú deformované. Nejem veľa asi tak 2x denne a naposledy okolo 15.00 hod. Máme to genetické, pretože s týmto problémom bojujú aj moji súrodenci a sesternici atď. Dnes som si zakúpila viaredin a budem ho užívať 2x denne + 1 tab chrómu. Chcela by som sa opýtať, či by ste mi nemohli vypracovať nejaký program z vaších produktov, ktorý by mi pomohol v boji s touto chorobou. Som ochotná všetko akceptovať. Fyzickú aktivitu mám zoslabenú, kvôli bolestiam. Zvyknem sa byciklovať na magnetickom rotopede a vykonávam domáce práce a starostlivosť o dve malé deti 2 a 3 roky. Pomôžte mi prosím Vás. Veľmi pekne Vám ďakujem a teším sa na vašu skorú odpoveď. Ešte raz ďakujem.
11. 2. 2005 dňa 18:45
Milá Denisa,
pravdou je, že nadváha a obezita predstavujú závažný problém súčasného sveta . Celosvetovo trpí nadváhou asi 100 miliónov ľudí a ich počet neustále narastá.
Stupeň nadváhy sa vyjadruje pomocou indexu telesnej hmotnosti BMI a jeho výpočet je veľmi jednoduchý. Telesnú hmotnosť v kilogramoch vydeľte druhou mocninou výšky v metroch.
Napr. osoba s váhou 70 kg a výškou 175cm
Výpočet BMI: 70 delené 1,75 na druhú = 70 delené 3,5 = 20
- BMI menej ako 18,5.................podvýživa
- BMI 18,5 – 24,9........................normálny stav
- BMI 25 – 29,9...........................nadváha
- BMI 30 – 34,9...........................obezita I. stupňa
- BMI 35 – 39,9...........................obezita II. stupňa
- BMI vyšší ako 40,0...................obezita III. Stupňa
Je potrebné si uvedomiť, že ak si človek zaumieni schudnúť, potrebuje tomu podriadiť celú svoju ďalšiu životosprávu. Zmieňujete sa o produkte z portfólia spoločnosti Walmark, ktorý je určený všetkým, ktorí by chceli upraviť svoju telesnú hmotnosť. Viaredin je prípravok, ktorý významne prispieva k redukcii telesnej hmotnosti. Na rozdiel od ostatných prípravkov určených na chudnutie, obsahuje výťažok z indickej rastliny garcínie, ktorá obsahom kyselina hydroxycitrónovej pôsobí ako efektívna brzda apetítu a súčasne obmedzuje tvorbu a ukladanie tukov v tele.Dôležité je to, že Garcínia reguluje nadváhu bez vedľajších účinkov ( napr. nervozita, nespavosť, zrýchlený tep, depresie), spojených s pôsobením ďalších diét. Garcínia v kombinácii s karnitínom a chrómom vzbudzuje pocit sýtosti a potláča chuť na sladké.
Tablety je najlepšie užívať pred obedom, alebo olovrantom, pol hodiny pred začiatkom jedla. Koktailom možno nahradiť napr. obed, desiatu, alebo olovrant. Osoby citlivé na kofeín by koktail večer nemali užívať, vzhľadom k obsahu kofeínu, ktorý môže spôsobiť nespavosť.
KOKTAILOM SA NENAHRÁDZAJÚ VŠETKY JEDLÁ DENNE. Odporúčam si dať ráno jednu tabletu Viaredin, normálne raňajky, na obed a večeru kokteil.
Lepšia kombinácia je však kokteil na raňajky, hodinu pred obedom tabletu Viaredin, potom normálny obed a večeru znovu nahradiť kokteilom.
Za zdravý a bezpečný úbytok hmotnosti sa považuje jej zníženie o 0,5 – 1kg týždenne.
Okrem užívania produktov je dobré, ako som už spomínala dodržiavať zásady správnej životosprávy: - podľa možnosti nápoje nesladiť
- je potrebné vyvarovať sa energeticky koncentrovaným sacharidom, ako sú zákusky, torty, priveľa čokolády
- nahradiť mastné jedlá rybami, hydinou, teľacím mäsom
- obmedziť jedlo neskoro popoludní, resp. večer
- nezabúdať na aktívny pohyb, či už chôdzu, plávanie, beh, bicyklovanie
V konečnom dôsledku je možné vyskúšať cvičenie kalanetiky, ( túto vrele odporúčam, pretože nezaťažuje kĺby, človek môže cvičiť individuálne v rámci svojich možností aj doma v obývačke), tiež oddelenú stravu, alebo popri cvičení užívať produkt CLA Clarinol.
Najideálnejšou kombináciou je Viaredin + kalanetika. Ak sa rozhodnete chunúť s programom Viaredin, tak užívajte len Viaredin kokteil a Viaredin tablety, chróm navyše už nie je potrebný.
Veľmi Vám držím prsty, prajem veľa úspechov a budem rada, ak mi dáte vedieť výsledok Vašej diéty.
15. 2. 2005 dňa 21:35