🥳🧒🏻 Pripravte sa na Deň detí s Marťankami! Zľava až 45 % práve teraz TU. 🧒🏻🥳
Anonymné:
Dobry den Vam prajem! Chcela by som sa opytat, co mi odporucite ked trpim nadmernym potenim uz dlhy cas.A teraz som aj tehotna a stale trpim nad.potenim.Dakujem(nechcem aby ostatny citali moj mail,dakujem)
8.10.2006 dňa 0:05

Dobrý deň, nadmerné potenie može mať viacero príčin, ale často sa príčina nedokáže zistiť. Častejšie sa nadmenré potenie vyskytuje u ľudí s nadváhou a nervóznych ľudí. Príčinou môžu byť ochorenia - cukrovka, ochorenia štítnej žľazy, reumatické ochorenia, ale aj užívanie liekov  a toxických látok- napr. cholínergiká, kortikoidy, nikotín a iné. Je potrebné realizovať labor. vyšetrenia na vylúčenie ochorenia, endokrinologické vyšetrenie. Odporúčajú sa kúpele v odvare z dubovej kôry,  hypermangáne,  je potrebné nosiť vzdušné bavlnené odevy, častá výmena bielizne, časté umývanie tela, opaľovanie, solárium/nie počas tehotenstva/. Potieranie dlaní citrónovou šťavou, gélom z dubovej kôry, v drogériách je dostupný celý rad antiperspirantov.

S pozdravom

17.10.2006 dňa 0:00