Andrea:
Dobrý deň, v poslednom čase mi stále viac pukoce v kĺboch, (kolená, členky). Môže to byť spôsobené cvičením (kickbox)? Pomôže ak začnem užívať niektorý z ArthroStop prípravkov? Mám iba 31 rokov a dosť ma to znepokojuje. Ďakujem Vám a prajem pekný deň!
4. 1. 2005 dňa 14:44
Dobrý deň,
úvodom by som rada povedala, že každá námaha, či už šport, alebo nadmerná hmotnosť spôsobuje opotrebovanie kĺbov. Kĺby sa však opotrebovávajú aj za normálnych okolností, je to fyziologický proces. Keďže vaše kĺby sú zaťažené športom, je potrebné zabrániť ich opotrebovaniu skôr, ako bude neskoro. Spoločnosť Walmark distribuuje na trh produkty radu Arthrostop, určené všetkým, ktorí chcú pomôcť svojim kĺbom v regenerácii, ale tiež pacientom trpiacim artrózou, či artritídou.
Pukanie v kĺboch môže byť samozrejme spôsobené nadmernou športovou záťažou, ale nie je to podmienka. Niekedy sa môže jednať o úplne inú diagnózu. Prečítajte si nasledujúce riadky, a rozhodnite sa sama, ako budete ďalej postupovať.
ARTHROSTOP PLUS - základom produktu je účinná látka glukosamín hydrochlorid v množstve 500 mg v jednej tablete. Je to čistá forma glukosamínu, ktorá sa oproti glukosamínsulfátu neporovnateľne lepšie vstrebáva do kĺbu, čo je dôležité, pretože je to látka vlastná ľudskému organizmu.
MSM - metylsulfonylmetan - je zložka, ktorá organizmu ponúka pomoc predovšetkým pri zápalových ochoreniach.
Boswelia serrata - v produkte je využitý extrakt z kôry tohoto stromu, ktorý má výrazný analgetický / protibolestivý/ a protizápalový účinok.
Pri užívaní tabliet ArthroStop plus nie je nutné užívať iné analgetiká / napr. Ibuprofen/, pretože Boswelia dobre tlmí bolesti postihnutých oblastí.
Tablety Arthrostop Plus stačí užívať samostatne, pretože obsahujú všetky zložky, ktoré je potrebné postihnutým kĺbom dodať. Množstvo glukosamínhydrochloridu je dostatočné na to, aby nebola potrebná kombinácia s inými prípravkami.
ARTHROSTOP RAPID - tablety určené pacientom s pokročilejšou formou ochorenia.
ARTHROSTOP NÁPOJ - je prípravok vhodný pre športovcov a ľudí, u ktorých sa ešte ochorenie neprejavilo bolestivosťou postihnutých kĺbov, to znamená, že opotrebovanie chrupavky je v takom štádiu, kedy je schopná rýchlej regenerácie.
Osobne by som Vám odporúčala začať s užívaním Arthrostop nápoja. V lekárni ho dostanete kúpiť ako prášok (v troch príchutiacha dvoch veľkostných baleniach) aj s návodom na použitie. Prípravok je potrebné užívať aspoň tri mesiace. Po skončení užívania jeho účinok pretrváva ešte 6 - 8 týždňov. Počas užívania produktu nemusíte prerušiť tréningy, môžete kľudne športovať.
Ak by problémy ďalej pretrvávali, prekonzultujte ich so svojim ortopédom.
Príjemný deň.
23. 1. 2005 dňa 20:48