Anonim:
Dobry den, v poslednej dobe som stale chora, ci uz ide o bezne prechladnutie, alebo chripku, ci nadchu. Moja imunita je zrejme znacne oslabena, a preto sa chcem spytat, ci robim dobre, ked som sa zacala dopovat imunoglukanom a wobenzynom? Je vhodna tato kombinacia a mozem sa spolahnut, ze mi to fakt pomoze? Okrem toho beriem megacecko, ale stale mam pocit, ze ma neustala choroba neopusta.
A dost trpim na herpes na perach, pomerne dost bolestivy a vo vacsom rozsahu /na hornej i spodnej pere/, co by som mala robit, aby som jeho vznik obmedzila? /nie som si ista, ci je mozne sa ho zbavit celkom/, existuje moznost zaockovania proti herpesu?
Dakujem velmi pekne za Vase odpovede,
Karin
7. 1. 2004 dňa 0:00
Milá Karin,
Prepáčte mi za neskorú odpoveď, pri odpovediach na otázky v tejto rubrike sa vyskytol technický problém, znemožňujúci komunikáciu.
O užívaní Wobenzymu a Imunoglukánu sa poraďte so svojim ošetrujúcim lekárom.
Vo svojom dotaze nešpecifikujete bližšie svoje stravovacie návyky, to akú máte pracovnú dobu, či pracujete v jednosmennej, alebo viacsmennej prevádzke, fyzicky, či viac psychicky...
Napriek tomu môžem vrelo doporučiť užívanie produktu CoenzymQ10 – dodáva organizmu energiu v každej situácii. CoenzymQ10 sa zabudováva do dýchacieho reťazca každej bunky ľudského organizmu, čím výrazne vplýva na zlepšenie vitality a ochrany pred chorobami. Užívajú ľudia s srdco – cievnymi ochoreniami i pacienti po operáciách, pretože napomáha rýchlejšiemu hojeniu pooperačných rán. Môže sa užívať tiež ako prevencia nádorových ochorení a je výrazným antioxidantom.
Okrem toho je dobré užívať GinkoPrim, výťažok z rastliny Ginkgo biloba kombinovaný s horčíkom. Pôsobí vazodilatačne na drobné cievy a vlásočnice v mozgu, na končekoch rúk a nôh, podporuje myslenie. Môžu ho užívať ľudia každého veku bez rizika vzniku vedľajších účinkov.
S herpesom je to komplikované, pretože ak sa raz víru dostane do organizmu, zostáva tam navždy. Zatiaľ proti herpes vírusu neexistuje žiadne očkovanie, rôznymi masťami, gélmi a roztokmi sa dajú jeho príznaky len zmierniť.
Ak môžem poradiť, v lekárni dostanete kúpiť kožné tonikum Herpík, ktoré je potrebné na vznikajúci herpes aplikovať v období jeho vzniku. Bude tak menej bolestivý, menej nápadný a tonikum podstatne skráti dobu hojenia.
Prajem príjemný deň.
1. 8. 2004 dňa 0:50