Pavla:
Dobrý deň! V máji t.r. som si o ostrú hranu dosť prudko narazila ukazovák (tesne za kĺbom hánky). Narazené miesto stvrdlo, napuchlo a zmodrelo, ale za pár dní sa to vsterbalo a zabudla som na to. Po 1-2 mesiacoch som sa zrazu začala budiť s veľkými bolesťami v prste, ráno ho mám vždy úplne "drevený" a nemôžem ho vôbec ohnúť. Neudržím predmety, niekedy dokonca ani pero nie. Možno to znie banálne, ale jedná sa o ukazovák pravej ruky a dosť mi "chýba".
Nedávno som bola 10 dní pri mori a bolesti úplne ustúpili, ani som nevedela, že ma niekedy prst bolel. Ale odvtedy uplynuli už 3 týždne a bolesti sa ozvali opäť.
Pomohli by mi nejaké obklady alebo nočné zábaly?
Venujem sa dosť bylinkárstvu, ale orech nepomohol, iba som mala mesiac úplne čierny prst... Viete mi niečo odporučiť?
Ďakujem vopred.
28. 9. 2005 dňa 15:57
Dobrý deň, nepredpokladám priamu súvislosť Vašich ťažkostí s udávaným úrazom, vzhľadom na to, že stav sa prechodne opakovane upravil. Môže sa jednať aj o začínajúce prejavy artrozy so zvýraznením prejavov po záťaži. Z produktov Walmark Vám môžem odporúčať prípravok Artrostop rapid v úvodnej dávke 2x1 tbl., po 2 týždňoch v plnej dávke 3x1 tbl. Tento prípravok v optimálnej kombinácii účinných látok má vplyv na ochranu a regeneráciu klbov, účinne pôsobí vo všetkých klboch.V prvej fáze Boswellin® rýchlo a účinne pomáha pri potlačení a zmiernení bolestivých zápalov kĺbov.V druhej fáze potom nastupuje účinok chondroprotektív. Glukosamínsulfát patrí medzi štruktúru modifikujúcu liečiva – regeneruje a obnovuje chrupavku, má protizápalové účinky. Chondroitínsulfát zlepšuje mechanické a elastické vlastnosti chrupavky. Mangán a vitamín C podporujú účinok týchto chondroprotektív. Prajem veľa zdravia.
28. 9. 2005 dňa 16:24