anna:
dobry den, uz asi od decembra mam zvysene potenie pod pazuchmi a to najma v praci, medzi ludmi. V praci nemam nic co by ma mohlo stresovat..hygienu dodrziavam, antiperspiranty pouzivam, takze nejak velmi to nezapacha, len mam neustale mokre pod pazuchmi, a teda aj oblecenie, co je v praci velmi neprijemne - ked citim,ze sa potim, neustale si to uvedomujem a potim sa este viac, skusala som aj deoforte, salviovy caj, no bez vysledkov. Koncom septembra som prestala po 3 rokoch brat antikon.tabletky, nesuvisi to s tym? pomoze mi stresvit, ak je to potenie nejake psychicke. dakujem
29. 1. 2006 dňa 13:59
Dobrý deň, zaujal ma Váš údaj, že zvýšené potenie sa u Vás objavilo od decembra. Tvorba potu je rozdielna u jednotlivých ľudí a samozrejme je rôzna aj na základe vonkajších vplyvov a psychického stavu organizmu, nie je vôľovo ovládateľná. Príčinou nadmerného potenia môže byť ochorenie - napr. cukrovka, nadmerná činnosť štítnej žľazy a ďalšie, môže byť spôsobené užívaním liekov a toxických látok /krtikoidy, penicilín, nikotín../, často sa príčina nezistí. Ak ste neboli v priebehu posledného roka vyšetrená u obvodného lekára vrátane laboratórnych odberov, je vhodné ho vyhľadať a povedať mu o Vašich ťažkostiach.
Odporúčam Vám kúpele v odvare z dubovej kôry, lokálne potieranie pod pazuchami tanínsalicylovým liehom, a používanie antiperspirantov. Z výživových doplnkov Vám odporúčam Stresvit 1 tbl. obdeň.
4. 2. 2006 dňa 13:47