Katarína, Trebišov:
Dobrý deň, prosím o radu. V máji som bola na dovolenke, poznávací zájazd v zahraničí autobusom. Po návrate som zistila, že mám veľmi opuchnuté nohy v členkoch (na ľavej nohe som vždy mala viditeľnú kŕčovú žilu, ale nikdy som nemala opuchy). Tento problém som začala riešiť užívaním Varixinalu - ty a gél, + chôdza denne cca 50 min. Gél používam doteraz, ty som užívala 1 mesiac. Pravú nohu mám relatívne v poriadku, ľavú však nie. Mám pocit, že tá noha je studená a akoby stŕpnutá. Viem, že by som mala ísť k lekárovi, ale aj tak by som to riešila radšej užívaním doplnkov. Prosím o radu, ako mám pokračovať, podľa možnosti návšteve lekára by som sa rada vyhla. Veľmi pekne Vám ďakujem. Mám 58 rokov, výšku 163 cm, hmotnosť 64 kg, TK 111/70, neužívam žiadne lieky, mám sedavé zamestnanie.
23. 9. 2011 dňa 12:29
Dobrý deň, opuchy nôh po dlhších cestách sú bežné, pri dlhom sedení je čiastočne blokovaný odtok krvi a hlavne lymfy z nôh, jej prestup do okolia. Stav by sa mal spontánne upraviť cca do týždňa. Z výživových doplnkov Vám odporúčam Varixinal cps. 1 denne aspoň 3 mesiace, vhodný je aj GinkoPrim. Pokiaľ ste neboli na kontrole u gynekologa predchádzajúci rok, je potrebná kontrola, vylúčenie ev. chorobného procesu v malej panve. Vhodná je aj bandáž predkolenia hneď ráno po zobudení resp. elastická podkolienka.
5. 10. 2011 dňa 13:56