Barbora:
Dobry den prajem.
Moja otazka sa znie,ci existuju nejake homeopaticke lieky,ktore by mi pomohli schudnut?Mam 18 rokov a potrebovala by som zhodit takych pat kilo.Vzhladom na svoj vek hladam nieco,co by nemalo vazne vedlajsie ucinky a zaroven by bol zaruceny vysledok.Najlepsie na prirodnej baze.Vedeli by ste mi nieco odporucit?Dakujem Vam.
4. 2. 2004 dňa 20:23
Dobrý deň,
Ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď, komunikácia však nebola možná kvôli výskytu technických problémov.
Vo svojom dotaze žiadate, aby som Vám poradila „nejaké“ homeopatické lieky na schudnutie. Žiaľ, firma Walmark nedisponuje homeopatikami, vyrába a distribuuje produkty založené na prírodnej báze.
V portfóliu firmy existuje vynikajúci prípravok na chudnutie – Viaredin, ktorý sa dodáva na trh v práškovej a tabletovej forme.
Pravdou je, že nadváha a obezita predstavujú závažný problém súčasného sveta . Celosvetovo trpí nadváhou asi 100 miliónov ľudí a ich počet neustále narastá.
Vy však uvádzate, že máte 18 rokov, takže zorientujte sa prosím v nasledujúcich číslach, podľa ktorých viete určiť, či ide o skutočnú nadváhu.
Stupeň nadváhy sa vyjadruje pomocou indexu telesnej hmotnosti BMI a jeho výpočet je veľmi jednoduchý. Telesnú hmotnosť v kilogramoch vydeľte druhou mocninou výšky v metroch.
Napr. osoba s váhou 70 kg a výškou 175cm
Výpočet BMI: 70 delené 1,75 na druhú = 70 delené 3,5 = 20
- BMI menej ako 18,5.................podvýživa
- BMI 18,5 – 24,9........................normálny stav
- BMI 25 – 29,9...........................nadváha
- BMI 30 – 34,9...........................obezita I. stupňa
- BMI 35 – 39,9...........................obezita II. stupňa
- BMI vyšší ako 40,0...................obezita III. stupňa

Je potrebné si uvedomiť, že ak si človek zaumieni schudnúť, potrebuje tomu podriadiť celú svoju ďalšiu životosprávu. Viaredin je prípravok, ktorý významne prispieva k redukcii telesnej hmotnosti. Na rozdiel od ostatných prípravkov určených na chudnutie, obsahuje výťažok z indickej rastliny garcínie, ktorá obsahom kyselina hydroxycitrónovej pôsobí ako efektívna brzda apetítu a súčasne obmedzuje tvorbu a ukladanie tukov v tele.Dôležité je to, že Garcínia reguluje nadváhu bez vedľajších účinkov ( napr. nervozita, nespavosť, zrýchlený tep, depresie), spojených s pôsobením ďalších diét. Garcínia v kombinácii s karnitínom a chrómom vzbudzuje pocit sýtosti a potláča chuť na sladké.
Tablety je najlepšie užívať pred obedom, alebo olovrantom, pol hodiny pred začiatkom jedla. Koktailom možno nahradiť napr. obed, desiatu, alebo olovrant. Osoby citlivé na kofeín by koktail večer nemali užívať, vzhľadom k obsahu kofeínu, ktorý môže spôsobiť nespavosť.
KOKTAILOM SA NENAHRÁDZAJÚ VŠETKY JEDLÁ DENNE.
Za zdravý a bezpečný úbytok hmotnosti sa považuje jej zníženie o 0,5 – 1kg týždenne.
Prajem príjemný deň.
21. 7. 2004 dňa 19:18