Denisa:
Dobry den p.doktor, uz od detstva ma sprevadzaju poruchy stitnej zlazy. Po niekolkorocnej zvysenej cinnosti stitnej zlazy a srdca doslo k zvratu a do dnesnych dni je jej cinnost znizena. Uzivam EUTHYROX 100/1x denne. Vzhladom na to, ze ani moj krvny obeh nie je dobry, vyskusala som liek GINKOPRIM. Citim sa po nom vyborne, som plna sily ale raz za den ma pichne pri srdci. Moze mat kombinacia tychto dvoch liekov zly vplyv na srdcovu cinnost? Je GINKOPRIM navykovy liek? Momentalne sa s manzelom snazim otehotniet. Moze GINKOPRIM poskodit plod? Za odpoved Vam dakujem.
26. 11. 2003 dňa 0:00

Dobrý deň,

pri prípravkoch s obsahom výťažkov z listov stromu ginkgo biloba sa neuvádza nežiadúca interakcia s náhradami hormónov štítnej žľazy ako je Euthyrox a to dokonca u prípravkov s vyššou dennou dávkou aká je u prípravku GinkoPrim, doporučuje sa opatrnosť pri salicylátoch a barbiturátoch. Neviem či to pichanie pri srdci ste pociťovali aj predtým alebo len od užívania spomínanej kombinácie týchto prípravkov.
Je možné, že teraz Vaše srdiečko pracuje na trochu vyšší výkon, tým, že sa upravila aj činnosť štítnej žľazy a zlepšil sa krvný obeh, zvýšil sa prietok krvi. Doporučujem Vám navštíviť internistu alebo kardiológa, ktorý Vám vyšetrí prácu srdca, ale nepredpokladám nejaké výrazne zmeny. Ak užívate dve tablety GinkoPrimu skúste načas užívať jednu tabletu, v prípade, že jeho účinok na krvný obeh zostane.
V prípade, že ho užívate dlhodobejšie, skúste si urobiť prestávku. GinkoPrim nie je návykovým prípravkom a može sa užívať preventívne aj dlhodobejšie, ale doporučujú sa v užívaní prestávky.
Prípravok GinkoPrim sa nedoporučuje tehotným a dojčiacim ženám.
19. 1. 2004 dňa 0:00