Stanka:
Dobry den. Od adolescentneho veku mavam problemy s uvolnovanim vaziv na kolenach. Mohli by ste mi prosim poradit nejaky vyzivovy doplnok a cvicenia na posilnenie tychto vaziv? Dakujem
23. 2. 2004 dňa 14:26
Srdečne pozdravujem a ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď, nie vlastnou vinou.
Čo sa týka odpovede na Vašu otázku – na trhu existuje množstvo chondroprotekív. Konkrétne mám na mysli prípravky radu ArthroStop – ktoré je možné zakúpiť či už vo forme tabliet, nápoja, alebo krému. Z vašej otázky nie je zrejmé, koľko máte rokov, ako dlho tieto problémy máte, stupeň bolestivosti, aké produkty užívate, či ste kontaktovali lekára a pod. Keďže Vaša otázka je kladená na to, aký doplnok výživy by ste mali užívať, doporučila by som začať Arthrostop Plus – om a neskôr pokračovať Arthrostop nápojom. Od iných prípravkov sa nápoj odlišuje tým, že navyše obsahuje hydrolyzát želatíny, ktorý je bohatým zdrojom aminokyselín, potrebných pre tvorbu spojivového tkaniva. Nápoj sa vyrába v troch príchutiach – jahoda, citrón, marhuľa a v dvoch veľkostných baleniach – 280g – vystačí na 23 dní a 450g – dávka na 6 týždňov. Navyše v súčasnej dobe je k nápoju pribalený mixér, takže si ho veľmi ľahko a jednoducho dokážete pripraviť.
Čo sa týka špeciálnych terapeutických cvičebných metód - obráťte sa, prosím na rehabilitačného lekára, alebo na najbližšie rehabilitačné centrum, kde Vám presne vymedzia a naučia Vás cviky, ktoré je možné pri Vašich problémoch cvičiť.
Prajem príjemný deň.
22. 7. 2004 dňa 14:24