Odzganová:
Dobrý deň. Obraciam sa na vás s problémom, ktorý ma trápi roky. Praská mi pokožka na pôtách. Zrejme mám nedostatok elastínu v zamši pretože mám hodne strií. Najskôr cítim mrvenie...? vo vnútri pôty a po 2-3 dňoch sa mi urobí prasklina, ktorú všeliak liečim-hojím ale obyčajne to trvá trištvrte-rok. Medzitým sa mi urobia ďalšie. Môžete mi niečo poradiť.
S pozdravom a prianím pekného dňa.
19. 2. 2004 dňa 15:40
Prajem dobrý deň,
Ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď spôsobenú technickými nezrovnalosťami.
Píšete, že máte problémy s pokožkou na pätách, ktorá Vám často praská. Tento problém je vo väčšine prípadov dedičný, dedí sa skôr u žien ako mužov a vôbec ste ho nemuseli zdediť po mame mohlo to byť po starej mame, alebo ešte nejakých jej príbuzných.
Verte, týmto problémom trpí veľa žien, ktoré majú kožu na pätách úplne rozpraskanú, popri tom nemajú ani nadváhu, ktorá by vytvárala záťaž na chodidlá.
V prvom rade Vám doporučujem navštíviť odborníčku – pedikérku. Dobrá pedikérka Vám päty ošetrí a vysvetlí, ako je potrebné sa o nich starať, ako často chodiť na ošetrenie, prípadne aké krémy máte používať.
Ak by ste rada dodržiavala nejakú prevenciu zvnútra organizmu, v lekárni dostanete kúpiť produkty Biotín/ Natures bounty/ a Selén/Walmark/.
Prajem príjemný deň.
21. 7. 2004 dňa 19:06