Jana:
Dobrý deň.Moja mama /56/si zvyšuje podiel vitamínov A,E tým,že obsah z toboliek si vytláča do denného-nočného krému.Má to nejaký význam prípadne nemôže si tým nejako poškodiť pleť?Ďakujem.
12. 6. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

do kozmetiky až tak nevidím, ale keď to zoberiem z medicínskeho hľadiska, myslím si, že toto nie je najvhodnejšia forma ako si zvýšiť podiel vitamínov v kréme.
Treba si uvedomiť, že tu ide o rôzné formy spracovania vitamínov. Krémy sú vyrábané tak, aby sa účinné látky vstrebávali čo najviac cez pokožku a ovplyvňovali jej funkciu. Prípravky určené ako doplnok výživy majú zasa tieto látky spracované tak, aby sa čo najefektívnejšie vstrebávali v traviacom trakte a tak ovplyvňovali metabolizmus tela.
Je možné, že nejaké to malé množstvo vitamínov sa dostane aj touto cestou do pokožky, ale nemusí pôsobiť tak ako je potrebné a forma spracovania môže byť príčinou aj kontaktných alergií.
Preto doporučujem vybrať si kvalitný typ krému s obsahom spomínaných vitamínov a pokožku pomáhať vyživovať aj zvnútra pomocou prípravkov špeciálnej výživy.
28. 7. 2003 dňa 0:00