Anonim:
Dobry den! Moja dcera ma 13-rokov a od 5-tich rokov trpi na reumaticku artritidu pri ktorej jej uz opakovane asi 5x vyberali vodu z kolena. Teraz uz tri roky nemala tento problem, ale velmi jej vrzga v kolene ked sa postavi.
Uziva sulfasalazin EN. Chcem sa spytat, ci by mohla uzivat nieco z rady vyziva klbov prasok ArthroStop alebo tabletky? Dakujem. Rapava.
13. 1. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

reumatícka artritída je veľmi špecifickým autoimúnnym ochorením vyžadujúcim si mnoho trpezlivosti zo strany odborných lekárov ako aj zo strany pacienta. Liečba tohto ochorenie je záležitosťou špeciálnych prípravkov, nasadenie ktorých je záležitosťou odborníkov.
Po porade s týmito lekármi sa môžu používať aj prípravky s obsahom účinných látok, ktoré podporne pôsobia pri liečbe. V tomto prípade(vrzgot v kolene)je vhodné podporiť činnosť chrupavky, zabezpečiť funkčnosť kĺbového aparátu. Tu má svoje miesto Vami spomínaný preparát ArthroStop v podobe koktailu, tabliet. Vhodná je vzájomná kombinácia. Účinné látky v tomto prípravku pomôžu pri novotvorbe chrupavky, spomalia deštrukciu a pôsobia proti zápalovo, doplnia chýbajúce dôležité látky. Treba si však uvedomiť, že zvlášť pri reumatickej artritíde budú pôsobiť len podporne, pretože toto ochorenie nie je len o postihnutí pohybového aparátu.
Doporučujem užívanie ArthroStopu pri nasadenej liečbe konzultovať s Vaším ošetrujúcim lekárom.
20. 1. 2003 dňa 0:00