Zdenka:
Dobrý deň mám problémy s paradentozou. Lekárka mi odstraňovala zubný kameň. Prosím Vás o informácie či sú nejaké vitamíny, ktoré by mi mohli pomôcť. A ešte akú typ zubnej pasty by som mala používať. Ešte ma trápia kruhy pod očami. Bola som už na rôznych vyšetreniach. Sono, krčné očné nakoniec lekárka povedala, že to mám preto, že som alergička. Uživam Zodac ak mi viete niečo konkrétne poradiť tak Vás prosím o radu. ˇDakujem
17. 6. 2005 dňa 9:33
Dobrý deň.
Chronickým zápalovým ochorením gingivy a parodontu trpí vysoké percento populácie všetkých vekových skupín. Stav parodontu sa však dá výrazne ovplyvniť celkovou úrovňou a používanými prípravkami ústnej hygieny. Na trhu existuje zubná pasta Santoin excellent, ktorá je určená na každodennú starostlivosť o chrup, zvlášť vhodná pre osoby so zvýšenou tvorbou zubného kameňa, krvácaním ďasien a ich častými zápalmi, tiež pre pacientov s diagnostikovanými zmenami v tkanivách parodontu.
Zubná pasta je založená na prírodnej báze a okrem toho, že znižuje riziko vzniku parodontózy, značne obmedzuje priebeh už akútnych prípadov. Pasta obsahuje extrakty z dvoch liečivých rastlín, ktoré sú obohatené o allantoin a fluór.
Najvyššej účinnosti sa dosahuje pri súčasnom používaní zubnej pasty Santoin excellent a ústnej vody Santoin. Chrup treba čistiť najmenej 2x denne správnou technikou čistenia zubov pomocou vhodne zvolenej zubnej kefky. Ústna voda Santoin vhodne doplňuje a podporuje účinok zubnej pasty Santoin excellent.
Ak Vám ďasná krvácajú, je vhodné užívať prípravok Coenzym Q10. Na trhu existuje v dvoch hmotnostných zloženiach - 15 a 30mg. Je dobré si zakúpiť minimálne 15mg koncentráciu.
Čo sa týka kruhov pod očami, navštívte prosím najbližší kozmetický salón, kozmetička Vám poradí, aký druh krému je vhodné používať na zmiernenie tohoto problému, aj to, ako je potrebné sa o Vašu pleť starať.
Želám príjemný deň a peknú dovolenku.
21. 6. 2005 dňa 11:08