anna:
dobry den, mam problem s nadmernym potenim, najma v praci, pritom v praci nemam stresy, nervozitu, ani nic podobne, len pracu, ktora ma bavi a super kolegov, a samozrejme pot.Nakolko dodrziavam dobru hygienu, pot mi velmi nezapacha, len mam neustale mokre pod pazuchmi, co je velmi pre mna neprijemne. Deoforte, salviovy caj som uz skusala, ale bez vysledkov. Da sa s tym nieco robit, pomoze napr. produk stresvit, napr. ak je to psychika
26. 1. 2006 dňa 17:02
Dobrý deň, tvorba potu je rozdielna u jednotlivých ľudí a samozrejme je rôzna aj na základe vonkajších vplyvov a psychického stavu organizmu, nie je vôľovo ovládateľná. Príčinou nadmerného potenia môže byť ochorenie - napr. cukrovka, nadmerná činnosť štítnej žľazy a ďalšie, môže byť spôsobené užívaním liekov a toxických látok /krtikoidy, penicilín, nikotín../, často sa príčina nezistí. Ak ste neboli v priebehu posledného roka vyšetrená u obvodného lekára vrátane laboratórnych odberov, je vhodné ho vyhľadať a povedať mu o Vašich ťažkostiach.
Odporúčam Vám kúpele v odvare z dubovej kôry, lokálne potieranie pod pazuchami tanínsalicylovým liehom, a používanie antiperspirantov. Z výživových doplnkov Vám odporúčam Stresvit 1 tbl. obdeň.
4. 2. 2006 dňa 14:12