Katarína, Prešov:
Dobrý deň,mám alergiu na peľ a trávy v súvislosti s potrav.alergiou.Tento rok sa mi prvýkrát objavili hnisajúce vyrážky na stehnách a zadku.Kožná lekárka mi predpísala nejaké oleje do kúpeľa a mastičky,ktoré mi však pomohli len krátkodobo.Existujú nejaké produkty fi Walmarkt,ktoré by mi zmiernili,popr.vyliečili dané kožné problémi?Ďakujem
21. 7. 2002 dňa 0:00
Dobrý deň Katarína,

alergia sa stala v dnešnej dobe nepríjemným spoločníkom mnohých ľudí, u ktorích výrazne mení kvalitu života. Sprievodné prejavy alergií sú rôzné, od sezónných v podobe sennej nádchy, pálenia očí cez kožné prejavy až po exacerbácie v podobe atopických ekzémov a bronchiálnej astmy.
Moderná medicína dáva do rúk lekárov veľa kvalitných liečivých prípravkov, ktoré napomáhajú v boji proti prejavom a dôsledkom alergií. Napriek tomu sú afekty, ktoré odolávajú a paradoxne často pomôžu prípravky obsahujúce aktívne látky, ktoré týmto prípravkom dávajú charakter špeciálnych doplnkov výživy.
Vo Vašom prípade na zmiernenie prejavov alergie v podobe vyrážok na koži doporučujem užívať esenciálne nenasýtené mastné kyseliny(linolová a gama-linolenová), ktoré priaznivo pôsobia na metabolizmus kože a odstraňujú mnohé kožné problémy. Tieto kyseliny obsahujú prípravky Borák lekársky, Pupalka dvojročná, Pupalka dvojročná+ vitamín E. Zvlášť treba vyzdvihnúť prípravok Borak lekársky, ktorý sa v ľudovom liečiteľstve používal dávno ako liek pri horúčkach, zvonku ako súčasť obkladov na rany a vredy. Čo sa týka kože Borak pomáha hlavne pri alergiach, atopických ekzémoch, lupienke a akné. Priaznivý účinok na kožu má aj Yucca, ktorá vďaka saponínom očisťuje organizmus od škodlivých látok. Treba však pamätať na to, že dlhodobý príjem Yuccy znižuje vstrebávanie vitamínov rozpustných v tukoch(A,D,E,K).
Prajem Vám, aby tieto prípravky priniesli očakávanú pomoc a verím, že pomôžu pri riešení Vašich zdravotných problémov.
22. 7. 2002 dňa 0:00