ANNA:
Dobry den. Mám 36 rokov a trpím už 14-rokov so zápchou,ktorú som dostala pri 2-tehotenstvách. Po pôrode sa mi to nenapravilo a rok som brala Gutalax ,ale to bolo ešte horšie a dala som sa vyšetriť,spravil rektoskopiu všetko som mala dobre len diagnoza: obstipacio habitulis.Podla pokynu lekára prestala užívať preháňadlo, ale som nadalej trpela. Pred 5- rokmi spravili mi rogen žalúdka ,záver: elongovaný žalúdok z významným oneskorením vyprázdnením a endoskopické vyšetrenie,: duodenogas.reflux. Brala som všeliaké lieky: prepulsid,maalox,famosan,ganaton . Po dvoch rokoch sa mi to ako tak napravilo, musím si davať pozor ,aby som sa neprejedla. Mávam ešte ťažkosti hlavne na jar ,ale nie také ako som mala vtedy. Pred dvoma rokmi som bola na kolonoskopií záver:colon iritable, vtedy som dostala duspatalin tabletky, pomohli ,ale nechcela by som mať návyk. Obstipáciou mám hlavne v zime problémy ,v lete to zmizne ked je melon a ovocie , ale často som nafúknuta a beriem už len v zime meteo,nič iné. Prosím vás poradťe mi aké doplnky sú vchodné na tieto choroby a od čoho mám elongovaný žalúdok ,vtedy mi lekár povedal môže to byť od pôrodoch ,obidva pôrody som mala ťažké. Dakujem
13. 2. 2005 dňa 21:01
Dobrý deň,
Váš lekár najlepšie pozná Vašu diagnózu a je veľmi pravdepodobné, že elongovaný žalúdok je následok ťažkých pôrodov.
Spoločnosť Walmark nevyrába lieky, ale doplnky výživy, ktoré môžu slúžiť ako podporná terapia popri užívaní niektorých liekov, prípadne prevencia vzniku rôznych ochorení.
V lekárni je možné zakúpiť produkt Acidophillus+Pektín, čo je produkt napomáhajúci správnemu tráveniu. Obsahuje niekoľko druhov lactobacilov, čo sú baktérie mliečneho kvasenia prirodzene sa vyskytujúce v tráviacom aparáte človeka. Ak je ich nedostatok, nastávajú problémy s trávením, hnačky, zápchy... Navyše sa v produkte nachádza pektín ( vláknina), zbavujúci tráviaci aparát rôznych škodlivých častí, ktoré sa sem dostali zo skonzumovanej potravy.
Pekný deň.
30. 3. 2005 dňa 19:43