sonja:
Dobry den. Mam 24 rokov, vysku 180cm a 65kg. Rada by som schudla na 62kg, patrim totiz do skupiny tych zien, kt.maju chude ruky a nohy, ale velke brucho. Cize vyzeram ako pavuk. Chcela by som vyskusat tbl. Cla Clarinol. Pomahaju, neskodia?Cvicim, neprezieram sa. Dakujem pekne.
21. 4. 2005 dňa 15:18
Dobrý deň,
pravdou je, že nadváha a obezita predstavujú závažný problém súčasného sveta . Celosvetovo trpí nadváhou asi 100 miliónov ľudí a ich počet neustále narastá. Nemám pocit, že by pri Vašej výške bola Vaša hmotnosť nad normálom.
Stupeň nadváhy sa vyjadruje pomocou indexu telesnej hmotnosti BMI a jeho výpočet je veľmi jednoduchý. Telesnú hmotnosť v kilogramoch vydeľte druhou mocninou výšky v metroch.
Napr. osoba s váhou 70 kg a výškou 175cm
Výpočet BMI: 70 delené 1,75 na druhú = 70 delené 3,5 = 20
- BMI menej ako 18,5.................podvýživa
- BMI 18,5 – 24,9........................normálny stav
- BMI 25 – 29,9...........................nadváha
- BMI 30 – 34,9...........................obezita I. stupňa
- BMI 35 – 39,9...........................obezita II. stupňa
- BMI vyšší ako 40,0...................obezita III. Stupňa
Je potrebné si uvedomiť, že ak si človek zaumieni schudnúť, potrebuje tomu podriadiť celú svoju ďalšiu životosprávu. Nadruhej strane sa za zdravý a bezpečný úbytok hmotnosti považuje jej zníženie maximálne o 0,5 kg týždenne.
CLA Clarinol je produkt, ktorý zabraňuje tukom usádzať sa v tele a presúva ich do svalov, kde sú spotrebované pri bežnej dennej činnosti. Jeho účinok však tiež nie je okamžitý, je potrebné ho užívať cca 3 mesiace. Pri užívaní CLA Clarinolu nie je potrebné očakávať, že človek rapídne schudne. Jeho výhoda je v tom, že po dobratí napr. Troj – mesačnej kúry nenastáva jo – jo efekt a človek nepriberá.
Odporúčam užívať tento produkt, je bezpečný, ale upozorňujem ešte raz - neočakávajte, že schudnete behom týždňa. Chudne sa pomaly, ale zhodené kilogramy sa už určite nevrátia.
Prajem veľa šťastia, budem rada, ak sa s Vami budem môcť podeliť o radosť z úspešného schudnutia.
30. 4. 2005 dňa 20:48