Lucka:
Dobry den,mam 23 rokov a zacinam mat problem s krcovymi zilami. Na rukach, v oblasti za zapastim pozorujem tiez vydute zily. Moja prakticka lekarka ma nedoporucila na ziadne odborne vysetrenie, vraj je to vrodena dispozicia, predpisala mi DETRALEX, ktory som uzivala vyse 3 mesiacov a myslim, ze mi trochu pomohol. Velmi ma to trapi. Myslim, ze moj problem je v pociatocnom stadiu, rada by som urobila vsetko preto, aby som aspon prejavy tohto problemu zmiernila, resp. zistila ich moznu pricinu. Bolesti zatial nepocitujem ziadne, nadvahu nemam ziadnu. Dakujem.
27. 1. 2004 dňa 0:00
Milá Lucka,
Prepáčte, že ste na odpoveď museli tak dlho čakať, vyskytli sa však problémy technického rázu, ktoré sú už za nami, takže späť k Vašej otázke.
Podľa toho, čo ste uviedli, je pravdepodobné, že u Vás ide o tzv. primárne varixy. Tie sa vyskytujú asi u 15% dospelej populácie, 3 – 5 krát častejšie u žien ako u mužov. V prípade primárnych varixov sú nápadné vplyvy dedičnosti a nemusí to byť po rodičoch, môžu sa dediť aj generáciu dozadu.
Ak už varixy máte, je tu možnosť predísť vytvoreniu ďalších, prípadne si ich dať odstrániť chirurgicky, alebo sklerotizáciou.
Keďže ste užívali Detralex a mali ste s ním dobré skúsenosti, môžete ďalej pokračovať v prevencii a síce prípravkom Varixinal. Tento obsahuje dve účinné látky, ktoré sa nachádzajú aj v Detralexe, navyše je obohatený o výťažky z troch bylín a vitamín C. Svojim účinkom priaznivo ovplyvňuje priechodnosť a funkčnosť cievneho systému, zmierňuje bolestivosť a opuchy dolných končatín, odbúrava pocity ťažkých nôh.
Prípravok je možné užívať dlhodobo bez rizika vzniku vedľajších účinkov.
Prajem príjemne prežité letné dni.
21. 7. 2004 dňa 19:23