Jana:
Dobrý deň. Mám 17 rokov a veľké problémy s trávením. Bola som na gastroenterologickom vyšetrení a zistil sa zápal žalúdka a dvanástnika. Boli mi nasadené lieky Costi a Famotidin. Tie mi však vôbec nepomohli. Trpím obstipáciou a vôbec sa to nelepší. Chcela by som sa opýtať, či neexistuje nejaký čaj na tento problém, ktorý má viditeľné účinky. Ďakujem
6. 8. 2005 dňa 13:58
Milá Janka,
ľudia s nepravidelnou stravou trpia veľmi často gastritídami, čo samozrejme nemusí byť Váš problém, ale pravidelná strvava je základným bodom pre udržanie správnej funkcie žalúdka. V súvislosti s nasadenou terapiou je pravdepodobne u Vás problém niekde inde a určite sa nedá vyliečiť len žalúdočným čajom.
Na podporu funkcie žalúdka však z nášho portfólia môžem odporúčať prípravok Acidophillus s pektínom, ktorý vyrába spoločnosť Natures bounty a dostanete ho kúpiť v lekárni. Ďalej odporúčam konzumovať nedráždivú stravu, málo korenenú a konzumovať vias acidofilných prípravkov. Žalúdočný čaj Herbex má tiež dobré zloženie a môže sa využiť ako podporná terapia.
Spoločnosť Walmark želá pekný deň.
12. 9. 2005 dňa 10:03