michaela:
Dobry den,dopocula som sa ze brusnicove tobolky s vitaminmi podavane detom pred spanim im pomohli proti nocnemu pomocovaniu sa,chcem sa opytat ci je to mozne, kedze brusnice su naopak mocopudne.Mam 3 rocneho syna ktory sa doteraz v noci nepomocoval,ani nie je chory,posledny tyzden je u nas nocne pomocovanie na dennom poriadku..dakujem!
6. 10. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň.
V prvom rade sa ospravedlňujem za neskorú odpoveď spôsobenú technickými problémami. Dúfajme, že sú už natrvalo odstránené, takže v budúcnosti bude možné vždy odpovedať na otázky v tejto rubrike včas.
Predpokladám, že stav Vášho syna sa medzičasom zlepšil a v noci už uňho nedochádza k žiadnemu pomočovaniu.
Firma Walmark disponuje prípravkom Urinal, ktorý obsahuje 200mg výťažku z brusníc. Je to produkt, ktorý slúži ako prevencia rôznych uroinfekcií, ochraňuje organizmus zvlášť pred baktériami Escherichia coli. Napomáha prečisťovaniu močových ciest a zabraňuje vzniku opakovaných zápalov močových ciest. Nepredpokladám však, že nočné pomočovanie Vášho syna súvisí so zápalom močových ciest. Preto doporučujem navštíviť Vašu detskú lekárku, ktorá Vás pošle so synom na príslušné odborné vyšetrenia.
Veľa šťastia želá Walmark.
1. 8. 2004 dňa 1:07