Anonim:
Dobrý deň, chcem sa opýtať na Zinok od Wallmarku. Je na ňom napísané, že obsahuje geneticky modifikované zložky. Prosím vás môžete mi odpovedať či je to normálne, že sa tam také niečo nachádza keďže u nás sa gen.mod. potraviny zatiaľ nedodávajú? Môže to ovplyvniť nejako zdravie človeka? A v akom max. množstve ho môžem užívať na skrátenie doby choroby - napr. chrípky? Veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď.
27. 1. 2004 dňa 0:00
Dobrý deň,
V mene firmy sa ospravedlňujem za neskorú odpoveď spôsobenú technickými problémami. Tie sú už za nami a dúfajme, že sa žiadne ďalšie nevyskytnú.
V r. 2001 vstúpil do platnosti zákon o uvádzaní prítomnosti GMO v potravinách.
Niektoré výživové doplnky dovážané z firmy Nature´s Bounty USA mali uvedené na etikete, že prípravok je, alebo môže byť vyrobený z GMO.
V takomto prípade sme uviedli na etikete, že prípravok môže alebo je vyrobený z GMO.
Medzitým sa na Slovensku zriadilo akreditované laboratórium, ktoré stanovuje GMO v potravinách.
Naša fy. postupne dáva analyzovať všetky svoje produkty, aj produkty, ktoré dovážame od iných výrobcov, v ktorých by mohli byť prítomné GMO.
V súčasnosti máme 90% výrobkov preverených a ostatné sú v štádiu vyšetrovania.
V doterajších vyšetrených prípravkov sa ani raz nepotvrdila prítomnosť GMO.
Postupne sa všetky etikety na prípravkoch menia a v dohľadnej dobe budú aj na trhu.
Čo sa týka užívania Zinku – je to preventívny prípravok, ktorý je dobré užívať vtedy, keď sa ešte len začnú objavovať prvé príznaky chrípky, alebo nádchy. Prvé tri dni je možné užívať 2 – 3 tablety denne, neskôr jednu. Užívanie produktu spolu s inými doplnkami výživy zmierni priebeh už vzniknutého ochorenia.
Príjemný deň želá Walmark.
21. 7. 2004 dňa 19:25