ALŹBETA, KOMÁRNO:
Dobry den, chcela by som vediet, ci moze zena uzivat vyrobok Femine Plus na zaciatku tehotenstva a taktiez, ktore produkty, vitaminove preparaty by ste odporucali , ked sa zena snazi otehotniet.Dakujem.
26. 9. 2002 dňa 0:00
Dobrý deň,

prípravok Femine Plus je špeciálnym prípravkom určeným na zvládnutie alebo zmiernenie prejavov PMS - predmenštruačného syndromu. Obsahuje výťažok z rastliny Vitex agnus-castus(vitex jahňací, abrahámov krík), ktorý pôsobí cestou zníženia hladiny prolaktínu a zvýšením estrogénov účinkom na hypotalamus a hypofýzu. Preto sa odporúča ako doplnok pri liečbe porúch vaječníkov a maternice. Ale zároveň pre svoje zloženie, tento prípravok nie je vhodný počas tehotenstva, kedy by mohol narušiť hormonálny status.
Pre zabezpečenie vyváženej podpory počas tehotenstva Vám odporúčam prípravok "Prenatal vitamíny" z produkcie spoločnosti Natures Bounty, ktorej prípravky zastupuje spoločnosť Walmark. Zloženie prípravku je stanovené tak, aby priaznivo ovplyvnil vývoj plodu, zmenšil alebo odstránil nepríjemné prejavy v podobe únavy, zápchy, vzniku kŕčových žíl a anémie.
Čo sa týka prípravkov na pomoc pri otehotnení, hlavne treba zabepečiť pestrú a plnohodnotnú skladbu potravín s dostatkom vitamínov, minerálov a ďalších aktívnych látok. Na prípadne doplnenie možno užiť kompletný multivitamín a minerál "ABC Spektrum".

5. 11. 2002 dňa 0:00