Martina:
Dobrý deň! Chcela by som sa Vás opýtať, že ktorý prípravok slúži na chudnutie. Pri mojej výške 173 cm mám 85 kg, a chcela by som schudnúť min 15 kg. Snažím sa schudnúť a počula som o Vašich ponukách ale neviem si vybrať. Mohli by ste mi poradiť nejakú kombináciu výrobkov ktoré by odbúravali tuky a znižovali chuť do jedla. Ďakujem veľmi pekne.
22. 4. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

podľa prichádzajúcich otázok je viac ako jasné, že sa blíži letné obdobie a s tým aj "kritické hodnotenia naších telesných mier" a hľadanie spôsobov ako ich upraviť do krajších čísiel.
O chudnutí sa popísalo veľmi veľa a naďalej sa píše, existujú rôzne režimy životosprávy, "zaručené" diéty a prípravky. Žiaľ veľa týchto diét a prípravkov je založená na nevedeckom podklade, vedie k nefyziologickému a drastickému poklesu telesnej hotnosti. Toto je doprevádzané rôznymi prejavmi porúch metabolizmu, chýbajú veľmi dôležité vitamíny a minerály, nehovoriac o tzv. jojo-efekte, kedy dochádza k rýchlemu návratu pôvodných kilogramov.
Našťastie v poslednom období prichádzajú na trh prípravky, ktoré sú založené na serióznom výskume látok s preukázaným účinkami na fyziologickú redukciu telesnej hmotnosti bez nepríjemných vedľajších účinkov.
K týmto prípravkom patrí aj produkt spoločnosti Walmark pod názvom Viaredin.
Prípravok Viaredin je zložený z viacerích účinných látok, ktoré sa vo svojom účinku vhodne dopĺňajú. Ako základ tu slúži výťažok z indickej rastliny Garcínia, ktorý obsahuje kyselinu HCA(hydroxy-citronóvá), veľmi efektívnu brzdu apetítu, obmedzuje tvorbu a ukladanie tukov a cholesterolu. Čo je dôležité, všetko prebieha bez vedľajších efektov ako je nespavosť, depresie, nervozita, zrýchlený tep a pod., s čím sa stretávame u väčšiny diét. Je to dané tým, že HCA nie je návyková látka a preto nevplýva negatívne na CNS.
Okrem tejto látky sa v prípravku Viaredin nachádzajú dôležité minerály(chróm, jód ...), vitamíny (C, B skupina), karnitín, lecitín, vláknina, guarana...
Toto pestré zloženie dáva záruku, že ani pri obmedzení príjmu potravy nebude organizmu nič chýbať.
Viaredin je možné užívať v dvoch formách a to buď ako tablety alebo nápoj. Veľmi vhodná je kombinácia obidvoch druhov, keď napríklad nápoj užívame v čase kľudu a pokoja(doma) a tablety pohodlne počas práce alebo mimo domu.
Treba si uvedomiť, že ani Viaredin nepatrí k zázračným prípravkom sľubujúcim okamžité schudnutie a je potrebné určité časové obdobie na preukázanie výsledku a dodržiavať aj iné opatrenia, ktoré umocnia efekt prípravku.
Preto Vám uvádzam aj zopár pravidiel, ktoré sa doporučujú dodržiavať.
Verím, že prípravok Viaredin bude pre Vás prínosom a prajem Vám plnú spokojnosť s účinkom tohto prípravku.

VIAREDIN
AKO EFEKTÍVNE SCHUDNÚŤ
Pre dlhodobejší úbytok nadbytočných kilogramov a následné udržanie ideálnej váhy sa odporúča dodržiavať pravidlá zdravého spôsobu života, vrátane cvičenia a správnych stravovacích návykov.
Dodržiavaním nasledujúcich jednoduchých krokov môžete bezpečne a efektívne schudnúť a udržať si ideálnu váhu.
1. Hlavnou zásadou pri chudnutí, by mala byť redukcia kalórií, ale nie hladovaním.
Prijímajte potraviny s vysokou nutričnou hodnotou, ktorá obsahuje relatívne viac bielkovín s malým množstvom tukov a tiež polysacharidy. Tieto pomáhajú udržiavať svalovú hmotu, zvyšujú energiu a podporujú maximálne spaľovanie tukov.
2. Ku svojej diéte pridajte viac vlákniny. Jej hlavným zdrojom je zelenina a cereálie.
3. Väčšina ovocia a zeleniny je nízkokalorická a pritom obsahuje veľa polysacharidov. Je to ideálna diétna strava.
4. Jedzte päť až šesťkrát denne, vrátane nízkotučných a desiatových jedál.
5. Dodržiavajte pitný režim. Denne by ste mali vypiť dva až tri litre tekutín, avšak nie sladených limonád a sirupov, ale predovšetkým vody, minerálky alebo nesladeného čaju. Džúsy bez cukru so sto percentným podielom ovocného extraktu je vhodné riediť vodou alebo sódou.
6. Obmedzujte príjem tukov na čo najmenšiu mieru. Tridsať percent z celkového kalorického príjmu je absolútne maximum pre udržanie zdravia, 10-20 percent je vhodné pre zníženie váhy.
7. Vhodný stravovací režim doplňte produktom Viaredin, a to pol hodiny pred jedlom a podľa odporúčaného dávkovania.
8. Pokúste sa cvičiť (napr. ľahký aerobik) každý deň cca 20-30 minút. Cvičenie núti telo k väčšej metabolickej výkonnosti a spaľuje tuky.
9. Jedlo dlho a dobre prežúvajte, je tak lepšie stráviteľné.
10. Odporúča sa podávanie kvalitného kombinovaného multivitamínu a multiminerálu.
11. Nevynechávajte raňajky.
12. Verte si – dokážete to !!26. 5. 2003 dňa 0:00