Katarína, Partizánske:
Dobry den,chcela by som sa spytat na pripravok Chromdiet.Mam 18 rokov a som diabeticka.Rada by som schudla asi 7 kilov,ale bojim sa aby tento pripravok nemal nejake vedlajsie ucinky v pripade mojho ochorenia.Mozte mi tiez napisat,ci neviaze nejake vitaminy alebo min.latky,ktore by som musela dodatocne uzivat.Dakujem.
22. 4. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

prípravok Chromdiet je kombináciou minerálneho prvku a troch druhov vlákniny. Ako názov hovorí tým prvkom je chróm. Používanie chrómu pri redukcii telesnej hmotnosti vychádza z výsledkov výskumu z posledných rokov. Vie sa, že chróm je veľmi dôležitou súčasťou správnej funkcie inzulínu, čím sa zabezpečuje premena cukrov na energiu v bunkách. Pri nedostatku chrómu je narušená činnosť inzulínu, cukor sa hromadí v krvi a nie je bunkami využitý. Bunky začínajú hladovať, dostavuje sa malátnosť, podráždenosť, bolenie hlavy. Hlavne dochádza k pocitom chuti na sladké a na jedlo vôbec. Tu začína začarovaný kolobeh, výsledkom ktorého je nárast telesnej hmotnosti. U diabetikov 2 typu sa pri nedostatku chrómu zhoršuje stav a dochádza k metabolickým poruchám.
Okrem chrómu obsahuje tento prípravok aj rôzne druhy vlákniny. Chitosan viaže prebytočné tuky a ako nestráviteľné ich telo vylučuje von z tela, Inulín je dôležitý pre rast priaznivých mliečných baktérií, Akácia je zdrojom vlákniny napomáhajúcej lepšiemu vyprázdňovaniu, tlmí pocit hladu a pomáha znižovať triglyceridy a cholesterol.
Prípravok Chrómdiet je produkt zostavený podľa najnovších poznatkov výskumu v oblasti dietológie, účinné látky sú navzájom vo vyváženom pomere. Pre svoj obsah chrómu je veľmi vhodný pre diabetikov 2 typu a zníženie hmotnosti takisto pomáha k úprave prejavov cukrovky 2 typu.
Pri cukrovke sa dodržiava určitý diétny režim čím dochádza aj k zníženiu príjmu niektorých látok, hlavne vitamínov a minerálov. Podobne je to aj pri užívaní prípravkov na reguláciu telesnej hmotnosti. Preto sa doporučuje príjem týchto látok doplniť užívaním doplnkov výživy v podobe multivitamínového a multiminerálneho prípravku (ABC Spektrum)
Píšete, že chcete schudnúť asi 7 kg, čo je pomerne dosť a vyžaduje si to veľa pevnej vôle a netreba zabúdať na prítomnosť cukrovky, čiže doporučujem stály kontakt s lekárom. Redukcia telesnej hmotnosti musí byť postupná, nie drastická. Napríklad pri prípravku Chrómdiet netreba zabúdať na dostatočný príjem tekutín.
Spoločnosť Walmark má aj iné prípravky so špecifickým účinkom na riešenie problému nadváhy. K ním patrí prípravok Viaredin koktail a tablety. Tieto prípravky obsahujú aj určitý podiel sacharidov, takže je na zvážení Vášho lekára či to množstvo môže významne ovplyvniť Váš stav. Podľa štúdie, ktorú vypracoval Doc.MUDr. B. Krahulec je toto množstvo nevýznamné, podobne ako ja dodaná energia, ale záleží na ošetrujúcom lekárovi na základe výsledkov vyšetrení či Vám doporučí aj tento prípravok.
Prajem Vám veľa úspechov s vybranými prípravkami a teším sa na skoré stretnutie.
26. 5. 2003 dňa 0:00