Anonim:
Dobry den, chcela by som sa spytat, moj syn ma 15 rokov (v pubertalnom veku) a ako dobre viete vsetky deti v tomto veku maju nejake problemy a ten nas je, ze syn ma po celom cele vyrazky. Nie je to neznesitelne, podla mna je to v norme, ale predsa len keby bol nejaky pripravok na vycistenie pleti a poradili by ste mi, bola by som Vam vdacna. S pozdravom Janciarova
5. 11. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

ide tu o častý problém dospievajúcej mládeže, o príčinách a možnostiach zmierniť prejavy je možné sa dozvedieť pri návšteve kožného lekára alebo aj z rôznych článkov v časopisoch pre mládež alebo orientovaných na zdravotnú tématiku.
Čo sa týka čistenia pleti, neviem či máte na mysli nejakú kozmetiku, lebo v lekárňach je dostať špeciálny druh čistiacich prípravkov na pleť s danými prejavmi. Doporučujem ale predovšetkým návštevu kožného lekára, ktorý určí rozsah poškodenia pokožky, rozhodne sa treba vyvarovať domácich ”doporučených” metód a zásahov, ktoré môžu privodiť ďalšie zhoršenie stavu.
Lekári doporučujú aj dostatok pohybu na čerstvom vzduchu, príjem ľahkej stravy s dostatkom zeleniny a ovocia, dostatok tekutín a príjem niektorých látok, ktoré majú vzťah k funkcii kože a pomáhajú liečiť alebo zmierňovať prejavy jej poškodenia. K takýmto patria napríklad nenasýtené mastné kyseliny v prípravku Pupalka dvojročná alebo Borak lekársky. Veľmi dôležitý je príjem stopového prvku zinok formou doplnku výživy Zinok. Tento minerálny prvok veľmi ovplyvňuje funkciu kože. Využitie zinku je závisle od hladiny vitamínu skupiny B, ktorý sa volá biotín (vitamín H) a ten je možné doplniť v tomto období zvýšenej potreby cez doplnok výživy s rovnakým názvom Biotin od spoločnosti Natureś Bounty distribuovaný do lekární spoločnosťou Walmark.
Verím, že tieto prípravky môžu Vášmu synovi napomôcť pri spomínaných problémoch, čo mu aj srdečne želám.
22. 12. 2003 dňa 0:00