Katarina:
Dobry den. Chcela by som sa spytat, co je vhodne davat si pri castych bolestiach hrdla. Nechcem jedavat stale antibiotika. Casto uplne stratim hlas. Mavam to odmalicka. Dalej mam este jednu otazku. Moj snubenec mava problemy s travenim, casto mava zapchy, naco mu davam jedavat zmes lanu, sezamu, ovsenych vlociek atd.Zda sa mi, ze sa to trosku upravuje, no trapi ma, ze mava bolesti zaludka, zlcnika a stale musi grgat. Nie su nato nejake caje? Pani doktorka ho nechce nikam poslat,iba na ladviny, no tam mu nic nezistili. Co sa tyka stravy, myslim, ze teraz ma lepsiu stravu ako ked byval s rodicmi, pretoze vtedy jedaval mastne jedla, ziadnu zeleninu ani ovocie. Teraz mu denne davam rajciny, papriku, brokolicu (cerstve alebo len dusene) a denne zje 2 jablka a pomaranc. Cim to, prosim Vas, je, ze u rodicov nemal take problemy ako teraz. Podotykam, ze k byvalej strave sa vratit nechce.Dakujem.
18. 2. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

aj keď sa táto otázka netýka priamo naších produktov, možno Vám pomôže zopár rád.
Čo sa týka Vaších bolestí hrdla, doporučujem Vám návštevu ORL lekára, ak ste tak už neurobili. Podrobné vyšetrenia by mali stanoviť príčinu problémov, ktoré Vás trápia.Tieto bolesti hrdla môžu mať rôzné príčiny, zápalové procesy, anatomické zmeny alebo organické poruchy.
Ťažkosti, ktoré trápia Vášho snúbenca treba zveriť do rúk odborného lekára - gastroenterológa. Príčiny môžu byť takisto rôznorodé - ochorenie žalúdka, porucha činnosti pankreasu, dietologické dôsledky. Vo Vašom prípade sa skôr prikláňam práve k spomínaným dietologickým dôvodom, kedy práve táto náhla zmena stravovania mohla viesť k narušeniu procesu trávenia, zažívania, skrátka došlo k poruchám činnosti tráviaceho traktu. Všetky zmeny, aj keď sú myslené dobre musia sa konať postupne a tomto prípade s doporučeniami lekára dietológa.
24. 3. 2003 dňa 0:00