Anonim:
Dobrý deň,
užívam doplnky výživy (napr. Varixinal). Majú sa tieto prípravky užívať nepretržite (napr. 1 rok), alebo odporúčate na nejaký čas preparáty vynechať?
28. 1. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

ďakujeme za dôveru k naším prípravkom a veríme, že Vám prinášajú požadovaný efekt a spokojnosť.
Doplnky výživy vo väčšine prípadov pri dodržaní spôsobu dávkovania a použitia sa môžu užívať v podstate aj nepretržite. Je to dané aj tým, že mnoho prípravkov slúži ako prevencia pred deficitom niektorých látok v organizme, čo môže vyvolať rôzné zdravotné problémy. Niektoré prípravky sú zase súčasťou podpornej liečby určitého ochorenia a v prípade, že toto ochorenie sa podarí úspešne zvládnuť je možné tieto prípravky vysadiť. Iné prípravky pomáhajú prekonať niektoré sezónne alebo náhle zdravotné problémy. Preto sa doporučuje po zvládnutí situácie tieto prípravky na určitú dobu vysadiť a potom prípadne pokračovať.
Avšak ak si prípravok vyžaduje prerušenie počas jeho užívania, spotrebiteľ je o tomto informovaný na etikete prípravku. Najvhodnejšie je sa v prípade pochybnosti obrátiť na ošetrujúceho lekára, hlavne ak sa súčasne indikovala nejaká liečba.
Konkrétne prípravok Varixinal sa v prípade, že problémy s kŕčovými žilami trvajú naďalej môže užívať dlhodobo pri doporučenom dávkovaní. V prípade, že beriete aj iné prípravky s obdobnými látkami alebo iné lieky poraďte sa s lekárom o postupe užívania.
31. 1. 2003 dňa 0:00