Lenka:
Dobrý deň!
Prosí Vás chcela by som Vás požiadať o radu .Mám 19. rokov a uź od 12.mám problémy každé leto,keď ideme na dovolenku k moru.Pravidelne sa mi vyhážu veľmi svrbiace ˇmaličke vyrážky na dekolte a rukách.Je to veľmi neznesiteľne.Celý týždeń mi trvá ,kým to zmizne a dosť mi to zneprijemňuje dovolenku.Vždy používam krémy s faktormi a ani nie som veľmi často na slnku no ono sa mi to vyhodí.Keď sme na Slovensku a tu sa opaľujem tak sa mi to zatiaľ nikdy nevyhodilo.Nevie te z čoho to konkrétne je ?A ako sa pred dovolenkou alebo počas nej správať alebo čo užívať?Alebo ke´d ma to už svrbí ako to zjemni´t?Veľmi pekne ďakujem.
4. 5. 2005 dňa 17:17
Dobrý deň,
je dobré, ak sa aspoň 6 týždňov pred cestou na dovolenku užíva prípravok Betakarotén, alebo Betabronz. Produkty vyživujú pokožku zvnútra, zabraňujú jej spáleniu, navyše v prípravku Beta bronz sa nachádza kyselina pantoténová, ktorá sa aj samotná využíva pri kožných ochoreniach.
Pri opaľovaní používajte kvalitné opaľovacie krémy, napr. Derma sense sunblock milk s ochranným faktorom 40, tiež existuje ochranný faktor 100, 25, 8, 12 a 16. Všetky produkty je možné zakúpiť v lekárni pod hlavičkou Altermed.
Želám príjemný deň a krásnu dovolenku.
23. 5. 2005 dňa 13:01