Sara:
Dobrý deň,
poraďte mi prosím prípravok, ktorý by posilnil chuť do jedla. Snažím sa zvýšiť svoju hmotnosť (som v strednom veku a mám len 47 kg, výšku 162 cm),ale nutením do jedla sa mi to nedarí. Ďakujem.
6. 3. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

často na takéto otázky neodpovedám, pretože viac ľudí trápi presne opačný problém. Podobne je to aj s prípravkami, na schudnutie existuje veľmi mnoho prípravkov, ale na získanie kilogramov smerom nahor nájsť cielený prípravok je ťažká úloha.
Vo väčšine prípadov, keď ani zvýšený príjem potravy a skladba stravy nevedie k zvýšeniu hmotnosti, je problém v procese metabolizmu, kedy organizmus "spaľuje" omnoho viac ako je obvyklá miera a nie je čo uložiť do tukových zásob. Svoju úlohu zohrávajú aj niektoré žľazy s vnútorným vylučovaním, napríklad štítna žľaza. Preto doporučujem návštevu endokrinológa, ktorý vylúči poruchy činnosti spomínaných žľiaz.
Na podporu chuti do jedla cestou podpory
činnosti tráviaceho aparátu Vám môžem odporúčiť prípravky pod názvom Pangamín, ktoré obsahujú cenné látky z pivovarských kvasníc(hlavne vitamíny skupiny B)veľmi dôležité pre správny metabolizmus a chuť do jedla.
24. 3. 2003 dňa 0:00