Kvetoslava:
Dobry den,
na zaklade zdravotnych problemov,ktore sa ma tykaju, som si kupila viac Vasich produktov a to Varixinal (na krcove zily), vapnik-horcik - zinok, betakaroten (navstevujem solarium), Hair booster na vlasy, multivitamin s mineralmi, megaCéčko a s nim som dostala aj samotny zinok.Pri vsetkych sa odporuca uzivanie kazdy alebo kazdy druhy den. Myslim vsak, ze nie je rozumne denne brat tolko vitaminovych doplnkov. Mohli by ste mi poradit, ako by bolo rozumne tieto pripravky skombinovat?
Dakujem.
22. 4. 2004 dňa 13:47
Dobrý deň, Najskôr sa vám chcem poďakovať za prejavenie dôvery našim výrobkom.
Ako užívať prípravky ktoré ste si zakúpila? Môžete užívať denne tie prípravky spolu ktorých zložky sa v zložení jednotlivých prípravkov neopakujú. Napr. Vápnik-horčik -Zinok , betakarotén, megacéčko,varixinal môžete užiť v ten istý deň. Multivitamín s minerálmi s inými prípravkami nekombinujte. A tiež hair booster netreba kombinovať. Môžete si to rozdeliť tak, že jeden mesiac budete užívať len multivitamín, druhý mesiac len hair booster a potom ostatné.
Treba pamätať na to že aj pri vitamínoch hrozí predávkovanie. Ide hlavne o vitamíny A,D, E, K. Vysoké dávky môžu spôsobiť komplikácie. Vysoké dávky vitamínu A môžu spôsobiť vážne poškodenie plodu- tehotné ženy aj tie čo by potenciálne mohli byť tehotné by nemali vitamín A užívať.
Pri nákupe doplnkov výživy sa vždy treba poradiť s lekárnikom a pri najbližšej návšteve lekára informovať ho aký doplnok užívam, najmä ak sa kombinuje s liekmi.
Veľa zdravia vám želám.
26. 4. 2004 dňa 9:13