Anonim:
Dobrý deň
mám stanovenú očnú diagnozu episkleritis chronického pôvodu.Často mávam krvavé oči a veľmi je to bolestivé neviem či ma bolí hlava,nos alebo uši.Beriem do očí kortikoidy,ktoré mám taký dojem už ani nezaberajú. Trápim sa s tým už dobré č roky.Prosím existuje aj nejaký vítamínový prípravok,ktorý by pomohol
zlepšiť moje problémy.Ďakujem
16. 4. 2003 dňa 0:00

Dobrý deň,

prepáčte, že Vám odpovedám pomerne neskoro, ale pokúšal som sa zohnať relevantné informácie ohľadom Vaších problémov.
Žiaľ asi Vás nepoteším, ale ochorenie, ktoré Vám diagnostikovali patrí k ochoreniam veľmi úporným a odolávajúcim liečbe, vo Vašom prípade navyše ide o chronickú formu. Svojú úlohu tu zohráva pravdepodobne aj zlyhanie imunity organizmu v procese rozpoznávania vlastného od cudzieho.
Rád by som Vám dal takú odpoveď, že ten ktorý vitamín Vám pomôže, ale nedá sa to takto jasne povedať.
Spoločnosť Walmark vyvinula prípravok, ktorý napomáha pri starostlivosti o zrak, nazýva sa Vitavision. Obsahuje látky, ktoré regenerujú očné farbivo, ochraňujú tzv. žltú škvrnu, majú antioxidačný účinok, ochraňujú vlásočnice sietnice a atď. Vitavision je vhodný pri únave očí, ktorá je často spojená s bolesťami hlavy a zabezpečuje ostrosť videnia.
Doporučujem Vám vyskúšať tento prípravok, možno Vám ako súčasť doplnkovej liečby pomôže zmierniť prejavy Vášho nepríjemného ochorenia.
Prajem Vám všetko dobré a teším sa na skoré stretnutie s príjemnejšiou témou.
26. 5. 2003 dňa 0:00