Martina:
Dobry den,
mam problemy s kolenami.Bolia ma vsak len pri turistike pri schadzani dole z vyssich kopcov (Vysoke Tatry).Pri menej narocnych sportovych aktivitach alebo turach
ma v priebehu roka uz nebolievaju.Chcela by som sa spytat ci by mi mohol pomoct produkt Vasej firmy Ultragel.Mozno ho uzivat dlhodobo?A je vhodnejsie ho uzivat preventivne pred predpokladanou vacsou zatazou alebo pocas zataze?
8. 8. 2002 dňa 0:00
Dobrý deň Martina,

ďakujem za Vašu otázku a myslím si, že nájdeme riešenie na problémy, ktoré súvisia s Vašou športovou aktivitou.
Spoločnosť Walmark zaradila do svojho portfólia prípravky špeciálnej výživy, ktoré svojími účinnými látkami napomáhajú ľudskému organizmu vysporiadať sa so zdravotnými problémami pohybového aparátu. Systematicky sa buduje značka ArthroStop, kde už názov evokuje použitie prípravkov tejto značky. ArthroStop je tvorený dvoma prípravkami- ArthroStop tablety a ArthroStop výživový nápoj. Zloženie týchto prípravkov vychádza z najnovších poznatkov o výžive kĺbov, chrupavky a procesoch reparácie poškodených súčastí. Účinné látky obsiahnuté ako v tabletách tak aj v nápoji sú prírodného charakteru a vlastné ľudskému organizmu, preto tieto prípravky možno brať preventívne, ešte pred predpokladanou zaťažou a takisto dlhodobo, počas trvajúcej záťaže. Prípravok ArthroStop nápoj v troch príjemných príchutiach nahrádza prípravok UltraGel. Doporučujem Vám ho začať užívať preventívne pred predpokladanou záťažou - turistikou alebo inou aktivitou. Zloženie nápoja je stavané tak, aby sa maximálne pokryli nároky chrupavky kĺbov na výživu, na stavbu a funkciu. Počas záťaže Vám doporučujem užívať popri ArthroStopu nápoj aj ArthroStop tablety, ktoré sú veľmi vhodné pri zmierňovaní a odstranení prejavov bolestivosti. Treba si uvedomiť, že užívanie prípravkov ako je ArthroStop prášok-nápoj je určené na dlhodobejšie užívanie, pretože účinné látky dosahujú svoje účinky po 6 až 8 týždňoch od začiatku prijímania, ale čo je veľmi dôležité ich priaznivý efekt pretrváva ešte 2-3 mesiace po skončení užívania. A na rozdiel od niektorých liečív, nemajú vedľajšie účinky na organizmus, hlavne tráviaci trakt a nevytvára sa závislosť.
Tieto účinné látky, ktoré obsahuje ArthroStop nápoj a tablety sú v súčasnosti predmetom vedeckého bádania a predpokladá sa, že nahradia mnohé liečivá pre kĺbový systém.
Mimo sezóny odporúčam prirodzenú regeneráciu v podobe správnej výživy, masáži, plávania a atď.
Dúfam, Martina, že som poskytol dosť informácií a prajem Vám veľa pekných chvíľ pri spoznávaní našej prírody aj za pomoci naších prípravkov.
16. 8. 2002 dňa 0:00