Anonim:
dobry den.
Mam 22 rokov a od malicka trpim na atopicky exem. Vyskusala som uz mnozstvo kremov a masti, ba aj liekov. Prosim, poradte mi, ci by mi pomohla yucca zbavit sa tohto mojho dlhodobeho problemu.
Dakujem. Andrea
10. 4. 2002 dňa 0:00

Dobrý deň,

ďakujem za Vašu otázku. Atopický ekzém patrí spolu s kontaktným ekzémom k prejavom alergických reakcii organizmu na alergizujúce látky. Žiaľ aj Váš prípad je dokladom toho, že ide o veľmi nepríjemné, zložité a úporne ochorenie odolávajúce pokusom o liečenie. Neveľký úspech liečby súvisí práve s príčinou vyvolania tohoto ochorenia, zistením alergéna a možnosťou odstránenia jeho vplyvu na organizmus. Často však nie je možné eliminovať pôsobenie alergénov a na rad prichádzajú rôzne terapeutické a podporné prostriedky.
Používanie preparátov v podobe liekov, mastí alebo krémov je možné doplniť o prípravky v podobe doplnkov výživy, ktoré obsahujú účinné látky z výťažkov niektorých liečivých rastlín a bylín.
Milá Andrea, Vaša otázka je konkrétna, ale možno Vás sklamem, pretože moja odpoveď tak asi nevyznie. Yucca Elata sa používa predovšetkým pre jej čistiaci účinok na organizmus z dôvodu vysokého obsahu saponínov čo umožňuje uľahčiť odstraňovanie jedovatých látok z tela. Týmto sa vysvetľuje aj jej priaznivý účinok na kožné problémy. Napriek tomu nemôžem Vám dať odpoveď v tom duchu, že yucca Vás definitívne zbaví zdravotných problémov. Treba aj upozorniť na fakt, že dlhodobé užívanie môže znížiť schopnosť organizmu vstrebávať vitamíny rozpustné v tukoch(A,D,E,K). Niektorí odborníci preto doporučujú užívať odporúčanú dávku 1 mesiac , potom prerušiť na 1-2 mesiace a ak sa neobjavia prejavy nedostatku spomínaných vitamínov, možno opakovať užívanie preparátov na báze Yuccy.
Dovoľte mi odporúčiť niektoré ďalšie prípravky, ktoré Vám môžu napomôcť pri Vaších zdravotných problémoch. Ide o Pupalku dvojročnú a takiež o Borák lekársky, rastliny obsahujúce olej bohatý na nenasytené mastné kyseliny. Tieto kyseliny sú východzím základom, prekurzormi tkanivových hormónov - prostaglandínov, ktoré stimulujú a regulujú rôzné funkcie v organizme. Práve obsahom týchto látok je vysvetľovaný blahodárny vplyv na pokožku. Borákový a pupalkový olej pomáhajú v odstraňovaní prejavov ekzémov a môžu pozitívne ovplyvniť posilnenie štruktúry pokožky. Keďže všetky mastné kyseliny sú náchylne k oxidačnému poškodeniu, je doporučované užívať kombinovaný preparát Pupalky dvojročnej s vitamínom E, ktorý ako prirodzený antioxidant ochraňuje mastné kyseliny pred poškodením.
Verím, že si vyberiete ten najvhodnejší prípravok, ktorý Vám prinesie požadovaný efekt, v prípade bližších informácii neváhajte znovu sa obrátiť na naše stránky. Prajem všetko dobré.
15. 4. 2002 dňa 0:00