Petra, Trnava:
Dobrý deň,
mám 21 rokov a mojim problemom su
mensie modriny,resp.tmavsie flaky,ktore mi po nich zostali na nohach v oblasti predkolenia a uz ich tam mam asi 1 rok;tiez sa mi robia krcove zily; chcem sa spytat
ci by mi uzivanie Vasho pripravku Varixinal pomohol zlepsit ich stav
alebo ich odstranit.Za Vasu odpoved vopred dakujem.
Petra L.
6. 11. 2002 dňa 0:00
Dobrý deň,

podľa príznakov, ktoré ste opísali ide o klasické prejavy chronickej žilovej nedostatočnosti. Dochádza k zlýhaniu činnosti žilového systému, keď sa narúša odvádzanie krvi, v dôsledku čoho nastáva venózne hromadenie krvi. Často je to sprevádzané prestupom čiastočiek krvi do okolitého tkaniva a následným sfarbením okolia. Modriny až tmavé fľaky sú dôsledkom nielen usadzovania pigmentu z degradácie krvi ale aj pre zvýšenú priepustnosť stien ciev a ich oslabenie. Kŕčové žily alebo tiež varixy vznikajú pod tlakom neodvedenej krvi. Najčastejšie sa prejavujú ako vakovite rozšírené žily povrchového systému, ale varixy môžu postihovať aj iné žilné systémy - pažerákové varixy, konečníkové (hemoroidy).
Prejavuje sa to spočiatku pocitmi ťažkých nôh, únavou, dochádza k tvorbe opuchov a nočným kŕčom (odtiaľ názov kŕčové žily). U žien prichádza do úvahy aj dôležitý aspekt a to kozmetický. Každopádne netreba tento stav podceňovať, pretože pri neliečení môže dôjsť ťažším formám poškodenia tkanív ako je sklerotizácia pokožky, tvorba úporných ekzémov až prevalenie sa ťažko hojacích vredov na vnútornom alebo vonkajšom členku.
Neviem, či ste absolvovali liečbu, pretože píšete, že príznaky trvajú už rok a taktiež má zaráža Váš mladý vek. Pravdepodobne sa tu jedná o vrodenú generalizovanú menejcennosť stien žíl (dedičnú), tzv. primárne varixy. Vznik tohto zdravotného problému mohli podporiť aj ďalšie faktory ako sú sedavý spôsob života, dlhodobá práca v stoji, nadváha alebo hormonálna antikoncepcia.
Prípravok Varixinal bol špeciálne vyvinutý pre ľudí trpiacimi na spomínané prejavy žilovej nedostatočnosti. Výrobok Varixinal ako asi viete obsahuje vyťažky zo štyroch liečivých bylín, ktoré podporujú lepšie prekrvovanie a prekysličovanie tkanív, cirkuláciu krvi a tónus stien ciev. Takisto znižujú priepustnosť stien ciev a tým zabraňujú zvýšenej tvorbe opuchov. Vitamín C a bioflavonoidy posilňujú steny ciev a drobných kapilár, odstraňujú slabosť a nočné kŕče.
Používanie prípravku Varixinal sa doporučuje ako doplnková podporná liečba popri opatreniach, ktoré navrhne ošetrujúci lekár, taktiež odporúčam dodržiavať aj určité režimové opatrenia. K nim patrí redukcia nadváhy, vyhýbanie sa dlhému stániu, správna obuv, nezabudať na cvičenie. Doporučujú sa špeciálne punčochy a prikladanie kompresívnych obväzov. Doprajte svojim noham oddych aj tým, že ich vyložite vyššie.
Účinnosť liečby a prípravku Varixinal, ako aj podporných opatrení zavisi aj od stupňa poškodenia.
Z vašej strany to chce spoluprácu s ošetrujúcim lekárom a veľa trpezlivosti aby sa stav ak nie zastavil, tak aspoň výrazne zlepšil. Za spoločnosť Walmark si prajem, aby k tomu napomohol aj náš prípravok.
8. 11. 2002 dňa 0:00