Stanislav:
Dobrý deň,
len by som chcel reagovať na ten index BMI.
Je to uplná hluposť, kamarát má 92kg a výšku 182cm a všetko má len svali to znamená, že má nadvádhu?
Ide na súťaž kulturistov a podotýkam je čistý lebo je tam antidopingová kontrola. Ved predsa tuk je lahší ako sval, nieje tak spočítané koľko vážia kosti adť....
Tak tým už nemantajte ľudí. Pozrem sa na seba a vidím či som tučný alebo nie. Dám si spraviť cholesterol a viem či som v norme,....
2. 5. 2005 dňa 15:04
Dobrý deň,
BMI je index, podľa ktorého človek dokáže orientačne zistiť, v ktorm pásme obezity sa nachádza. Nie je to hlúposť a nevymyslela som si ho sama!!!
Pokiaľ ide o Vášho priateľa, samozrejme máte pravdu - má nadváhu práve preto, že svaly sú ťažšie ako tuk. Ale je kulturista! Ťažko si pred súťažou bude vypočítavať nejaký index BMI. Tu ide o bežných ľudí a o bežnú populáciu. Ak si zoberiete obyčajného človeka, ktorý nie je kulturista ( a nemusí mať určité množstvo svalovej hmoty) a namiesto svalov má tuk, určite ho má napr. pri BMI 32 dosť.
Pán Stanislav, nie je v mojom záujme " mantať" ľudí, naopak, chcem im pomôcť ich problémy vyriešiť čo najjednoduchšie. Ak sa Vám však moje riešenia nepáčia, nemusíte sa nimi riadiť, každý musí vedieť sám, či ponúkané riešenie využije, alebo nie.
Pekný deň Vám želá Walmark.
9. 5. 2005 dňa 21:57