Michaela:
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať čo by Ste mi odporučili na štiepajúce sa nehty. Kúpila som si Zinok a užívam jednu tabletku denne po hlavnom jedle, zatiaľ ho užívam len pár dní, takže niake extra výsledky som nezbadala. Koľko ho mám užívať, aby som videla výsledky? Je pravda, že pomáha aj pri vypadávaní vlasov? Ešte mám jednu otázku. Mám problémy s pleťou - akné, ale odvtedy čo užívam hormonálnu antikoncepciu, problémy ustali. Mám však obavy z trombózy a z ničenia pečene. Čo by Ste mi odporučili na liečbu akné?Ďakujem za skorú odpoveď
18. 5. 2005 dňa 9:56
Dobrý deň,
doplnky výživy Vás akné nezbavia, robíte dobre, ak užívate hormonálnu antikoncepciu. Ničenia pečene sa nemusíte báť, dávky účinných látok sú veľmi nízke.
Je pravda, že Zinok pomáha nechtom a vlasom, na trhu však existuje prípravok Viaderm, ktorý je určený špeciálne na regeneráciu pokožky, vlasov a nechtov, pokiaľ sú slabé štiepivé. Produkt je potrebné užívať aspoň mesiac.
Ak sa Vám ani po dvoch mesiacoch užívania neobnoví štruktúra vlasov a neprestanú nadmerne vypadávať, začnite s užívaním produktov Reghaar - vlasový aktivátor a Reghaar - vlasový stimulátor.
Želám pekný slnečný deň.
23. 5. 2005 dňa 12:33