Petra:
Dobry den,
Chcela by som sa opytat, ci pri problemoch s virusmi, ktore mi sposobuju "bradavice"opakovane po odstraneni na chodidlach a ocnych vieckach su vhodne aj ine vitaminove preparaty, okrem tych na podporu imunitneho systemu.
28. 4. 2003 dňa 0:00

Dobrý deň,

keďže vznik "bradavíc"( verrucae) je spojený s infekcoiu, ktorú vyvolávajú papilomavírusy HPV 1,2 a 4, môže byť toto ochorenie veľmi nepríjemné. Ide hlavne o to, že odoláva liečbe a často sa vracia späť. Liečba patrí rozhodne do rúk kožného lekára a treba dodržiavať aj režimové opatrenia, týkajúce sa hygiény vlastnej ale aj chrániť sa pred možnosťou nakazenia alebo zhoršenia stavu z vonkajšieho prostredia.
Oslabenie imunity je jedným z faktorov, ktoré zapríčinia, že v podstate neškodný vírus vyvolá vznik týchto kožných defektov. Niekedy sa stáva, že spontánne bradavice ustúpia a nezopakujú sa, ale viac prípadov je, kedy sa bradavice vracajú a stav pacienta zhoršujú.
Preto tu má svoj význam aj správna skladba potravy, hlavne dostatok vitamínov a minerálov a látky podporujúce imunitu. Tu Vám môžem doporučiť prípravok Imuno Spektrum s obsahom výťažku z Echinacey, prípadne iné prípravky s obsahom extraktu tejto rastliny, ktorá má imunomodulačné účinky. Netreba zabúdať na dostatok vitamínu C a prvku zinok, ktoré takisto veľmi dôležito ovplyvňujú imunitu.
26. 5. 2003 dňa 0:00