Anna, Košice:
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či je možné kombinovať ArthroStopPLUS s tabletkami Flamexin,resp.či má zmysel užívať ArthroStopPLUS, ak sa už objavili bolesti kĺbov, konkrétne na rukách aj s menšou deformáciou kĺbov na prstoch.
Ďakujem.
10. 11. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

prípravok ArthroStop Plus je možné kombinovať s prípravkom Flamexin, nakoľko účinné látky obsiahnuté v ArthroStope Plus sú síce určené na rovnaké použitie, ale pôsobia na inom princípe. Hlavná zložka Arthrostopu Plus - glucosamin hydrochlorid je totiž prirodzenou súčasťou chrupavky a má protizápalové účinky, regeneruje chrupavku a chráni ju pred pôsobením agresívnych voľných radikálov a toxínov.
Veľkou výhodou prípravkov akým je ArthroStop Plus je, že nemajú nepriaznivé vedľajšie účinky na organizmus ako napríklad vo veľkom používané nesteroidné antiflogistika a analgetika(diklofenak, piroxicam, ibuprofen...), ktoré sa používajú pre možnosť veľmi rýchleho tlmenia bolesti a zápalov, ale neriešia vlastnú príčinu ochorenia. Ich dobré účinky sú však sprevádzané negatívnym pôsobením na sliznice tráviaceho traktu, hlavne žalúdka, ovplyvňujú obličkové funkcie, zvlášť pri dlhodobom užívaní. Tým je daná aj tzv. kontraindikácia týchto prípravkov.
Naproti tomu prípravky ako ArthroStop Plus síce neučinkujú okamžite, je potrebné 8 až 12 týždňové užívanie, aby sa dosiahla potrebná hladina účinnej látky, ale takisto aj priaznivé pôsobenie na poškodenú chrupavku je dlhodobé, až 4 mesiace. A čo je významné, ani dlhodobé užívanie Arthrostopu Plus nemá negatívne účinky ako nesteroidné antiflogistiká.
Preto vám doporučujem po konzultácii s Vaším lekárom užívanie ArthorStopu Plus popri prípravku Flamexin aj v prípade, že sa už objavili bolesti kĺbov, je možné týmto spôsobom znížiť dávkovanie a tým aj riziko poškodenia napríklad žalúdka.
19. 1. 2004 dňa 0:00