Anonim:
Dobry den,
chcela by som poradit nejake produkty na atopicky ekzem pre 4 rocne dieta a popripade ak existuje nejake zdruzenie s takto postihnutymi detmi poprosila by som kontakt.
9. 6. 2003 dňa 0:00
Dobrý deň,

vo Vašom prípade najlepšie čo Vám môžem poradiť je obrátiť sa na odborného lekára alergológa respektíve imunológa. Neviem či ste absolvovali s dieťaťom vyšetrenia na možné alergény, ktoré boli spúšťačom tohto ochorenia a aká liečba bola doporučená.
Odstránenie prejavov atopického ekzému nie je len o užívaní liekov, ale patria sem aj režimové opatrenia, ktoré zahŕňajú napríklad vytvorenie hypoalergenného prostredia v ktorom sa dieťa nachádza, úprava stravy, oblečenie, ošetrovanie pokožky atď. Tieto opatrenia závisia práve od výsledku vyšetrení u spomínaných odborníkov. Takisto je to aj s liekmi, ktorých sa u tohto ochorenia používa viacero druhov.
Títo lekári vám určite poradia o spomínaných opatreniach a doporučia vhodné prípravky.Takisto tu aj získate informácie o združeniach, kde sa stretávajú tieto deti a kde môžete získať iné poznatky a skúsenosti.
28. 7. 2003 dňa 0:00